Globálne otepľovanie: Veľká Británia sa pripravuje na najväčšiu zimu za posledných 30 rokov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Globálne otepľovanie: Veľká Británia sa pripravuje na najväčšiu zimu za posledných 30 rokov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vedci z University College London predpovedajú na január až február priemernú teplotu vo Veľkej Británii na iba 3,9 ° C, čo je “najchladnejšie počasie za 30 rokov”.

Portál Yahoo News informoval, že teploty vo Veľkej Británii by mohli dosiahnuť až -14 ° C, pričom sneženia by mali zasiahnuť rôzne časti krajiny.

Prognostici očakávajú, že trvalé ochladenie začne niekedy v tomto mesiaci a bude pokračovať aspoň do marca.

“Vyzerá to, že október bude chladnejší, než je priemer, s väčšou šancou na príval zimy v druhej polovici mesiaca,” podľa predpovede systému Exacta Weather Jamesa Maddena.

“Existuje šanca na veľké mrazy a možnosť sneženia, ktoré príde na scénu v novembri,” povedal Madden.

“Sneženie bolo v posledných rokoch nepatrné, ale vyzerá to, že táto zima prinesie sneženie za snežením, pretože poveternostné systémy z Atlantiku sa stretnú so studeným stagnujúcim vzduchom nad Veľkou Britániou,” povedal.

Podľa odhadu niektorých meteorológov bude zima 2019-2020 súperiť so zimou z roku 1963, ktorá bola 200 rokov považovaná za najchladnejšiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *