Francúzsky aktivista obetoval svoj život pre pomoc migrantom. Nakoniec ho jeden zavraždil - MAGAZÍN 1
Slovensko

Francúzsky aktivista obetoval svoj život pre pomoc migrantom. Nakoniec ho jeden zavraždil

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzska polícia uväznila 21 ročného afganského migranta potom, čo bol prezident promigračnej aktivistickej skupiny zavraždený počas spánku.

Jean Dussin (63), prezident Itinérance Cherbourg – organizácie, ktorá pomáha migrantom a žiadateľom o azyl vo francúzskom prístavnom meste pri Lamanšskom prielive – bol zabitý v utorkových ranných hodinách.

Prisťahovalec podozrivý zo spáchania zločinu sa údajne vlámal do jeho domu a ubil ho k smrti železnou tyčou, zatiaľ čo aktivista spal, podľa francúzskeho denníka Ouest. Následná správa portálu Manche Libre uvádza, že 21-ročný migrant sa k vražde priznal.

Prokurátor Yves Le Clair povedal tlačovej agentúre AFP, že sa predpokladá, že afganský migrant prišiel do domu s jasným úmyslom promigračného aktivistu zavraždiť.

“Neexistujú žiadne stopy vzájomného násilia. Myslíme si, že Jean Dussin nemal čas sa brániť, “povedal Le Clair.

Doussine bol od roku 2016 na čele promigračnej skupiny a roky poskytoval migrantom bývanie vo svojom domove. Šesť migrantov, ktorí s ním žili v čase jeho vraždy, sa údajne pokúsilo útočníka zadržať, ale neboli schopní včas pomôcť.

Starosta mesta Cherbourg, Benoît Arriva povedal, že Doussine bol “vrelý, láskavý a zodpovedný muž, úplne oddaný potrebám týchto mužov a žien, o ktorých sa neúnavne staral”:

“So svojím tímom pracoval na tom, aby vítal migrantov, poskytol im slušné životné podmienky, naučil ich francúzsky a podporil ich v ich novom živote. Aby sa integrovali do našej spoločnosti, “dodal.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *