Francúzski policajti brutálne mlátili ženy, ktoré protestujú proti očkovaniu a covidpassom (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Francúzski policajti brutálne mlátili ženy, ktoré protestujú proti očkovaniu a covidpassom (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vo Francúzsku sa konajú už skoro každý víkend obrovské protesty proti očkovaniu či vakcinačným passom. Státisíce ľudí demonštrujú v Paríži a polícia proti niektorým zakročila naozaj brutálne.

Na sociálnej sieti sa objavilo video, kde policajti naháňajú v obchodnom centre dve ženy. Podľa dostupných informácii, ktorých je však málo, by mali byť ženy protestujúce a polícia ich z nejakého dôvodu chcela zadržať.

Správanie policajtov však vyvolalo búrlivé diskusie, pretože tí do žien udierajú železnými teleskopmi hlava-nehlava. O čo konkrétne ale išlo nebolo zistené. Niektoré alternatívne médiá uvádzajú, že polícia zakročila proti ženám, pretože nemali rúška či covidpass. To však pravdepodobne nebude dôvod polície, pretože jedna zo žien rúška má. Podľa všetkého by mali ženy byť vybrané z davu protestujúcich a na základe ich predošlého správania ich polícia zadržala. Či bol spôsob zadržania primeraný však nie je jasné.