Francúzska vláda zatvára mešity a školy, ktoré sú napojené na politický islam

Francúzska vláda uzavrela mešity, školy a rôzne asociácie, ktoré sú napojené na radikálnu islamskú politickú ideológiu v pätnástich okresoch po celej krajine.

Minulý piatok minister vnútra Laurent Nuñez oznámil, že úrady uzavreli 129 kaviarní a barov, 12 mešít, štyri školy a deväť združení v 15 okresoch, ktoré boli zasiahnuté “politickým islamom”, píše Le Figaro.

“Bojujeme proti politickému islamizmu, ktorý naznačuje, že Boží zákon je nadradený zákonu republiky,” povedal Nuñez novinárom a dodal, že “politický islamizmus” by nemal byť nikdy zamieňaný s náboženským islamom.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že uzávierky začali vo februári 2018 a boli súčasťou Národného plánu prevencie radikalizácie (PNPR).

Vlani na jar sa francúzsky prezident Emmanuel Macron zaviazal riešiť rastúci problém politického islamu v druhej polovici svojho funkčného obdobia.

Radikalizácia sa vo Francúzsku stala tak rozšírená, že bol zavedený protokol, aby verejní zamestnanci mohli svojich nadriadených riadne upozorniť na potenciálne radikalizovaných kolegov v práci.

V októbri 2019 bolo nahlásených už 27 policajtov a tucet učiteľov na školách, ktorí sa pridali k radikálnemu islamu.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *