Zo sveta

Francúzska herečka odkazuje tvrdé slová slniečkarom a migrantom: „Ser*em na vaše lekcie z politickej korektnosti!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Svetoznáma francúzska herečka Brigitte Bardot na kolenách podľa všetkého kľačať nebude. Vo svojom otvorenom liste sa totiž pevne postavila na stranu polície, ktorá je v poslednej dobe obviňovaná z prejavov rasizmu. V texte ďalej volá po vláde pevnej ruky.

Len máloktoré médiá si všimli otvoreného listu, ktorý Bardot pred mesiacom zverejnila na svojom Twitteri. V texte nesúcom názov „Nech žije francúzska polícia!“ bráni strážcov poriadku pred kritikou zo strán aktivistov. Takisto policajtom vyjadrila podporu na pozadí rastúcich násilných útokov proti nim.

„Nech žijú tí, ktorí nás odvážne chránia, predstavujú právo a vo dne v noci sa nás snažia ochrániť pred útočiacou spodinou,“ píše niekdajší sexuálny symbol 50. a 60. rokov.

Dotyčná svoj list zverejnila po tom, čo v departemente Lot-et-Garonne o život prišla dvadsaťšesťročná policajtka. Zabil ju mladý recidivista, ktorý unikal pred cestnou kontrolou. V texte osemdesiatpäťročná herečka vyjadrila podporu protestu policajtov proti „úbohému ministrovi vnútra Castanera, ktorého podporuje poslušný Macron“.

Na pozadí amerických protestov proti policajnému násiliu a rasizmu, ktoré sa rozšírili zo Spojených štátov do Európy, minister vnútra Christophe Castanera zakázal kľačanie policajtov na krku pri zatýkaní podozrivých a nariadil vyšetrovanie polície kvôli údajným prejavom rasizmu. Tieto kroky vyvolali odpor u policajných odborov.

„Som rodená Francúzka a predstavovala som symbol republiky Marianne, poznajú ma na celom svete a seriem na vás a na vaše lekcie z politickej korektnosti, vy vymiškovaní hlupáci,“ odkazuje aktivistom.

Black Lives Matter vo Francúzsku

V súvislosti so smrťou Afroameričana George Floyda vyšli aktivisti do ulíc aj vo Francúzsku, a to v rámci podpory hnutia Black Lives Matter. Demonštrujúco obviňujú políciu, že sa nespravodlivo zameriava proti etnickým menšinám.

Bardot naopak upozornila, že sa vo Francúzsku vytvorili tzv. No-go zony, kam nemôžu bezpečne vstúpiť policajti.

„Úlohou polície je predsa zaistiť bezpečnosť obyvateľstva a my ich za všetkých okolností musíme rešpektovať. Už teraz existujú miesta, kam nikto nemôže vstúpiť, ani policajti, ani hasiči, ani lekári, „píše v liste.

Podľa nej krajina potrebuje vládu pevnej ruky či nastolenie autoritárskeho systému, ktorý v krajine obnoví poriadok. V skoršom rozhovore vo vysielaní Radio Sud sa tvrdo pustila aj do migrantských gangov, ktoré v krajine vyčíňjú:

„Nechápem, ako mohli veci zájsť tak ďaleko. Nechávame sa valcovať ľuďmi, ktorí s našou krajinou nemajú nič spoločné, ktorí sú mimoriadne násilní a krutí a časť Francúzska už nám kvôli tomu ani nepatrí.“

Brigitte Bardot natočila celkom 42 hraných filmov. Jej najúspešnejším filmom bola snímka A Boh stvoril ženu (Et Dieu Cream la Femme) z roku 1956. Svoju hereckú kariéru zavesila na klinec v roku 1973 vo svojich 39 rokoch. Od tej doby sa aktívne venuje boju za práva zvierat.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *