Francúzske noviny kritizujú americký ženský futbalový tým, za to, že hráčky sú väčšinou biele - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Francúzske noviny kritizujú americký ženský futbalový tým, za to, že hráčky sú väčšinou biele

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzsky tlač kritizoval americký tím mieriaci na Majstrovstvá sveta žien vo futbale za to, že je „väčšinou zložený z bielych hráčok“.

Francúzsky ľavicový denník Le Monde (pre ktorý urobila rozhovor aj prezidentka Zuzana Čaputová, písali sme o tom tu) publikoval článok Stéphanie Le Barsovej, v ktorom sa sťažovala, že futbalový tím, ktorý sa stal v Spojených štátoch symbolom ochrany pohlavných menšín a rovnosti práv medzi mužmi a ženami „je nedostatočne rôznorodý“.

Redaktorka tvrdí, že zatiaľ čo počet hráčov, ktorí sú „Afroameričania sa zdá byť v pomere vysoký,“ v skutočnosti sú „drvivá väčšina bežných účastníkov bieli hráči“, a to je v podstate problém.

V článku je potom vychvaľovaná „homosexuálna hviezda Megan Rapinoeová“ za jej vyhlásenie, že „nemôžete vyhrať bez homosexuálov vo svojom tíme,“.

Článok sa tiež zmieňuje o mrazivom postoji ženského tímu voči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, pričom Rapinoeová už skôr uviedla, že „nepôjde do zkurvené*o Bieleho domu,“ pokiaľ jej tím vyhrá Svetový pohár žien a že neverí, že by aj tak boli pozvané.

Keď sa prezident Trump pokúsil spor urovnať a napísal na Twitteri, že je tím vítaný v Bielom dome, nech vyhrá alebo prehrá, hráčky neustúpili a obhajkyňa Ali Kreigerová uviedla: „Čo sa týka dnešného prezidentovho príspevku, poznám ženy, ktoré nemôžete ovládať alebo rozhnevať , ale ja stojím pri (Rapinoeové) … Nepodporujem túto administratívu ani ich boj proti LGBTQ + občanom, proti prisťahovalcom a našim najzraniteľnejším“.

Avšak, ani ich tvrdý postoj proti Trumpovi a výroky o sociálnej spravodlivosti neboli dosť na to, aby ich to ochránilo pred obvinením z nedostatku etnickej rôznorodosti.

Francúzske mužské družstvo, ktoré vyhralo posledné Majstrovstvá sveta mužov, tiež nereprezentuje demografiu krajiny – ale spôsobom, ktorý je považovaný za chvályhodný ľavicovými komentátormi a mainstreamovou tlačou, pričom biele francúzske osadenstvo predstavuje menšinu hráčov.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *