Zo sveta

Francúzske noviny kritizujú americký ženský futbalový tým, za to, že hráčky sú väčšinou biele

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Francúzsky tlač kritizoval americký tím mieriaci na Majstrovstvá sveta žien vo futbale za to, že je „väčšinou zložený z bielych hráčok“.

Francúzsky ľavicový denník Le Monde (pre ktorý urobila rozhovor aj prezidentka Zuzana Čaputová, písali sme o tom tu) publikoval článok Stéphanie Le Barsovej, v ktorom sa sťažovala, že futbalový tím, ktorý sa stal v Spojených štátoch symbolom ochrany pohlavných menšín a rovnosti práv medzi mužmi a ženami „je nedostatočne rôznorodý“.

Redaktorka tvrdí, že zatiaľ čo počet hráčov, ktorí sú „Afroameričania sa zdá byť v pomere vysoký,“ v skutočnosti sú „drvivá väčšina bežných účastníkov bieli hráči“, a to je v podstate problém.

V článku je potom vychvaľovaná „homosexuálna hviezda Megan Rapinoeová“ za jej vyhlásenie, že „nemôžete vyhrať bez homosexuálov vo svojom tíme,“.

Článok sa tiež zmieňuje o mrazivom postoji ženského tímu voči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, pričom Rapinoeová už skôr uviedla, že „nepôjde do zkurvené*o Bieleho domu,“ pokiaľ jej tím vyhrá Svetový pohár žien a že neverí, že by aj tak boli pozvané.

Keď sa prezident Trump pokúsil spor urovnať a napísal na Twitteri, že je tím vítaný v Bielom dome, nech vyhrá alebo prehrá, hráčky neustúpili a obhajkyňa Ali Kreigerová uviedla: „Čo sa týka dnešného prezidentovho príspevku, poznám ženy, ktoré nemôžete ovládať alebo rozhnevať , ale ja stojím pri (Rapinoeové) … Nepodporujem túto administratívu ani ich boj proti LGBTQ + občanom, proti prisťahovalcom a našim najzraniteľnejším“.

Avšak, ani ich tvrdý postoj proti Trumpovi a výroky o sociálnej spravodlivosti neboli dosť na to, aby ich to ochránilo pred obvinením z nedostatku etnickej rôznorodosti.

Francúzske mužské družstvo, ktoré vyhralo posledné Majstrovstvá sveta mužov, tiež nereprezentuje demografiu krajiny – ale spôsobom, ktorý je považovaný za chvályhodný ľavicovými komentátormi a mainstreamovou tlačou, pričom biele francúzske osadenstvo predstavuje menšinu hráčov.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *