adplus-dvertising

Firma bývalého šéfa Progresívneho Slovenska zarobila na predraženej zákazke pre vysokú školu

Skenery, projektory alebo monitory, ktoré dodala firma, kde má Ivan Štefunko menšinový podiel, boli predražené. Ten však tvrdí, že o zákazke pre Vysokú školu výtvarných umení nič nevie. Informácie priniesli Aktuality.sk.

Firma Monogram Technologies, v ktorej má podpredseda Progresívneho Slovenska menšinový podiel, zarobila v ďalšom spornom tendri. Ide o zákazku pre Vysokú školu výtvarných umení. Tender z roku 2012 bol v hodnote vyše pol milióna eur. Zaujímavé je, že sa do súťaže prihlásila len spomínaná firma. Jej ponuka bola o pár stoviek eur nižšia než predpokladaná hodnota zákazky.

Firma dodala univerzite nielen počítače so softvérom, ale aj špecializované stroje na tkanie a iné činnosti. Niektorý tovar bol oproti verejne dostupným cenám niekoľkonásobne predražený. Napríklad monitory HP, ktoré dodávala firma za takmer 1800 eur, boli oproti priemernej cene predražené až o 80 percent.

Skener, ktorý dodával Monogram univerzite za štyri tisíc eur, bol predražený o štyridsať percent. Projektory boli predražené o takmer 30 percent.

Ivan Štefunko je štvrtinovým akcionárom spoločnosti Monogram Ventures – materskej firmy Monogram Technologies.

Tvrdí , že o zákazke nemá žiadne informácie. „Vzhľadom na svoj majetkový podiel sa nikdy nepodieľal na bežnom chode spoločnosti,“ uviedol hovorca PS Ľubomír Ondrejkovič pre Aktuality. Štatutár firmy Ján Jenča nepovažuje cenové porovnanie s heureka.sk za relevantné, no žiadne relevantné porovnanie sám nepriniesol.

Monogram dodával aj licencie grafických programov, ktoré však boli extrémne predražené. VŠVU vtedy kupovaladve verzie Adobe Creative suite pre univerzity.

Lacnejšia stojí 449 dolárov, drahšia 799 dolárov. Monogram ich dodával univerzite za 1239 eur a 2640 eur, čo je viac než trojnásobne drahšia cena.

„Toto neviem. My sme dodávali novšie verzie podobného balíka, ale tie majú iné ceny. V čase dodávky už zrejme tieto verzie neboli dostupné a dodávali sa novšie verzie,‘‘ povedal pre Aktuality Jenča. Na otázku, aké novšie verzie Monogram dodával, ale neodpovedal.

Celkove obsahuje zmluva medzi univerzitou a Monogramom 57 položiek. Cenové porovnania však bolo možné nájsť len k niektorým.

https://magazin1.sk/firma-kde-figuroval-brat-zuzany-caputovej-narobila-obrovske-dlhy-voci-statu-dokazy/

Zdroj: Hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.