Fínsko nasadí členkové monitory odmietnutým žiadateľom o azyl

Fínska vláda oznámila nové plány. Bude sledovať zamietnutých žiadateľov o azyl za pomoci členkových monitorov, pričom uviedla, že budú použité len prípad od prípadu.

Plány vlády používať členkové monitory unikli do médií v minulom týždni, ako súčasť azylových reforiem a majú pomôcť vláde sledovať zamietnutých žiadateľov o azyl, bez toho aby sa museli zadržiavať, píše fínsky denník Helsingin Sanomat.

Legislatívne zmeny by podľa dokumentu neboli vyžadované pre každého žiadateľa o azyl a pred použitím by bolo potrebné splniť niekoľko podmienok.

V zákone sa tiež bude musieť upresniť, či bude povolené, aby sa členkové monitory mohli aplikovať pre maloletých migrantov, pretože fínsky zákon je oveľa viac obmedzujúci v otázke zadržiavania maloletých.

Mierne sa zvýši aj kvóta pre nových utečencov – čo je krok kritizovaný niekoľkými ľavicovými stranami, ktoré chceli kvóty ešte viac rozšíriť.

Vláda sa tiež snaží skrátiť dobu na podanie žiadosti o azyl na šesť mesiacov.

Tieto nové reformy prichádzajú len niekoľko mesiacov po tom, čo Fínsko sľúbilo, že zakročí proti zločineckým migrantom potom, čo bola migrantmi opakovane po niekoľko mesiacov sexuálne zneužívané desaťročné dievča. Mesto Oulu zatklo celkovo desať migrantov, ktorí mali údajne na svedomí sexuálne zneužívanie troch detí mladších ako 15 rokov.

Policajná dôstojníčka v Oulu Milla Kynuunniemiová uviedla, že od vrcholu migračnej krízy v roku 2015 sa v meste celkovo zvýšili sexuálne útoky.

Minister vnútra Kai Mykkänen dokonca navrhol predloženie legislatívy, ktorá by zrušila občianstvo u migrantov, ktorí boli v decembri odsúdení za sexuálne zločiny.

Zdroj: hs.fi / is.fi

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *