Fico v minulosti tvrdo kritizoval Rómov. Dnes za podobné slová súdia Mazureka (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Fico v minulosti tvrdo kritizoval Rómov. Dnes za podobné slová súdia Mazureka (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Písal sa rok 2001 a dnes už niekoľko násobný premiér Slovenska Robert Fico sa na predvolebných stretnutiach pustil kriticky do Rómov.

Vadilo mu, že Rómovia si robia z robenia detí biznis a obmedzil by sociálne dávky pre tieto skupiny.

“Rodine prídavky obmedziť na tri deti do budúcnosti! Aby robenie detí a to hovorím úplne na tvrdo, nebolo spôsobom obživy rómskych rodín.” kritizoval mladý Fico.

Fico ďalej hovoril, že musíme pomenovať jasne, aj v Nemecku, že robenie detí je pre nich biznis.

“Nemôžeme prísť do Nemecka, kde videli cigáňa len v červenej sukni tancovať, pretože tam žiadnych Rómov nemajú,… robia deti preto, lebo chcú peniaze. Ak nezastavíme populačný rast, tak tu máme o 10 rokov problém a týchto milión Rómov pôjde k Vám do Nemecka. Vtedy sa naplašia. Vtedy to začnú chápať. Toto je jediný spôsobom komunikácie so západom. Len vtedy pochopia o čo vlastne v tejto otázke ide.” vyhrážal sa západnej Európe Robert Fico rómskou otázkou.

Dnes za podobné slová a dovolíme si povedať, o dosť miernejšie, je súdený poslanec ĽSNS Milan Mazurek. Hrozí mu trest až na 10 rokov za kritizovanie rómskej problematiky, kde poukazoval na to, že milióny, ktoré sú na Rómov vyčlenené, sú neefektívne použité.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *