Fico prekvapivo súhlasí s Matovičom ohľadne Sorosových detí (Video)

Ide o jeho postoj k iniciatíve Za slušné Slovensko, ktorú predseda Smeru považuje za „mládežnícku politickú organizáciu Trubanovej a Kiskovej strany.“ 

Šéf Smeru Robert Fico zverejnil nové video, v ktorom prekvapene konštatuje, že súhlasí s Igorom Matovičom. Ten podľa neho na včerajšej tlačovej konferencii vyjadril súhlas so stanoviskom strany Smer.

„Všeličo by som očakával, ale to, že budem súhlasiť s pánom Matovičom, je pre mňa absolútne neuveriteľné,“ uviedol Fico. 

Išlo o jeho postoj k iniciatíve Za slušné Slovensko. „Iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá bola financovaná zo zahraničia a ktorá stála za organizovaním protivládnych protestov, nie je žiadna občianska platforma,“ povedal Fico. Podľa neho ide o „mládežnícku politickú organizáciu Trubanovej a Kiskovej strany.“ 

„Ak majú byť tieto Sorosove deti kádrovou rezervou Trubanovej a Kiskovej strany, všetci vieme o čo v tejto krajine opäť ide. Do tohto kontextu diania výrazne zapadajú aj slávne výroky pána Trubana, že voliť by mali iba ľudia, ktorí platia vysoké dane, lebo iba oni vedia ako funguje svet,“ uviedol Fico vo videu a poukázal na výrok Andreja Kisku, ktorý povedal, že ak nevyjdú marcové voľby podľa ich predstáv, mali by urobiť opäť revolúciu v uliciach.

Igor Matovič podobne o organizátoroch protestov hovoril na včerajšom brífingu. „Ukázalo sa, že ide o politickú organizáciu Andreja Kisku a Progresívneho Slovenska,“ tvrdil. 

Matovič sa s organizátormi protestov dostal do konfliktu pre oslavy Nežnej revolúcie. Líder OĽaNO si totiž v týždni okolo 17. novembra rezervoval bratislavské Námestie SNP, kde v roku 1989 prebiehali masové protesty.

Matovič tvrdí, že priestor na Námestí SNP dostane každý, kto si váži November ’89. Tvrdí, že na oslavy výročia pozve okrem demokratických opozičných strán aj vládny Smer. „Je to 30. výročie a chceme pozvať aj vládne strany, lebo ich voliči na tom námestí boli,“ vysvetlil.

Iniciatíva ho za to kritizovala. Podľa nej by malo námestie v tento deň patriť najmä občanom a nemali by si ho uzurpovať politici. „Netreba však zabúdať, že pred 30 rokmi to boli práve občania, ktorí sa odvážne postavili režimu. Dôstojná a nadstranícka spomienka na 17. november 1989 by práve preto mala byť aj tento rok občianska a pripomínať, že hodnoty demokracie a slobody je potrebné brániť neustále a že úloha občana je pre demokraciu, tak ako pred 30 rokmi, aj dnes zásadná a nenahraditeľná,“ napísala iniciatíva vo svojom stanovisku. 

Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.