Zo sveta

Farage: EÚ je vydesená, že bude mať z Británie konkurenta na svojom prahu

Bojovník za Brexit Nigel Farage uviedol, že Európska únia je „vydesená“, že bude mať na svojom prahu konkurenta. V rozhovore s redaktorom BBC Andrewom Marra, Farage povedal o svojom poslednom dni v komore Európskeho parlamentu: „V tejto rozprave som mal pocit, že prvýkrát od roku 2016 z nás boli viac vystrašení, než my z nich.“

„To, čoho sa bojí viac ako čohokoľvek iného – a majte na pamäti, že Taliansko je v recesii a Nemecko je veľmi blízko recesie – je konkurent na ich prahu. To ich desí. V našom národnom záujme by sme sa mali uistiť, že sme konkurent na ich prahu, „dodal.

Európski vodcovia a bruselskí byrokrati hrozia, že zablokujú dohodu o voľnom obchode so Spojeným kráľovstvom, iba ak si zachová „rovnaké podmienky“ zachovaním predpisov EÚ. Krajiny EÚ-27, najmä Francúzsko a Nemecko, sa obávajú, že sa Spojené kráľovstvo stane „hospodárskym konkurentom“ a „daňovým rajom pri bránach Európy“.

Írsky predseda vlády tiež uviedol, že Spojené kráľovstvo musí dodržiavať predpisy EÚ, aby nebola „zriedená“ posvätnosť jednotného trhu a colnej únie.

„A my musíme mať spoločné minimálne normy, aby sa Spojené kráľovstvo v žiadnom prípade nesnažilo podkopávať EÚ, pokiaľ ide o pracovné normy, environmentálne normy, zdravie a bezpečnosť, štandardy výrobkov,“ uviedol minulý mesiac Leo VARADKAR.

Premiér Boris Johnson vyhlásil, že Spojené kráľovstvo neprijme pravidlá EÚ výmenou za obchodnú dohodu a dodal, že „Británia bude prosperovať“ aj bez dohody.

Vo svojom vystúpení na Andrew Marr Show, Farage uviedol, že zatiaľ čo Boris Johnson „hovorí všetky veci správne“, bude udržiavať Stranu pre brexit aktívnu ako poistku, ak by Johnson nesplnil jeden zo svojich sľubov.

„Ak skončíme s usporiadaním, znamená to, že 88 percent našej ekonomiky, ktorá nepredáva tovar do EÚ, bude stále viazaná pravidlami EÚ a to by nebol Brexit,“ povedal Farage.

„Myslím, že hovorí všetky veci správne, myslím, že je to v súlade s manifestom, pre ktorý bol zvolený, a myslím, že tentoraz je tu veľký rozdiel. Nemyslím si, že EÚ niekedy brala pani Mayová úplne vážne, „uviedol.

Pán Farage oznámil založenie nového think tanku, nazvaného Brexit Watch, a že jeho strana, Strana pre brexit, bude aj naďalej aktívna v dohľadnej budúcnosti, aby fungovala ako „poistná zmluva pre prípad, že sa niečo pokazí“.

Pán Farage uznal chybu, ktorú urobil, keď si myslel, že Johnsonova predchodkyňa naplní vôľu ľudu, a povedal: „Bol som tak nadšený, že sme vyhrali … Vlastne som uveril Therese Mayovej, keď povedala, že Brexit znamená Brexit – veľmi hlúpe odo mňa – a myslím, že som pôsobil dojmom, že som radšej odišiel. Tentoraz nebudem odchádzať. „

„Budeme v každej fáze najbližších 11 mesiacov chváliť vládu v nebesiach, keď bude mať pravdu, ale ak nebude, budeme zvoniť na poplach,“ povedal.

2 Replies to “Farage: EÚ je vydesená, že bude mať z Británie konkurenta na svojom prahu

  1. EÚ sa postupne rozpadne ! … Odídu ďalší, napr Taliansko, Poľsko, Maďarsko, … Česko, Slovensko, Grécko… a možno aj Francúzsko.
    Bruselu už nejde o demokraciu, spoluprácu a suverenitu jednotlivých členských štátov.
    EÚ sa zmenila na fašistickú diktatúru, v ktorej vládne otvorený nátlak na presadzovanie globalistických záujmov: gender, lgbti, multikulti a …depopulizačná agenda = genocída kojencov vakcínov MMR a tínedžerov vakcínov HPV (ktorá spôsobuje neplodnosť) !
    Toto je pre eurohujerov prioritné ! … No najhoršie je, že zároveň sa tam potláčajú národné, kresťanské a tradičné hodnoty jednotlivých členských štátov.

  2. Tiež pridávam:
    Depopulizačná agenda tých globalistických zmrdov, okrem spomínaných vakcín pre kojencov a deti – MMR a HPV, zahŕňa aj vírusové nemoci ako AIDS, respiračný syndróm MERS, SARS, EBOLA a teraz najnovšie KORONAVIRUS… V určitých etapách sa záhadne medzi ľuďmi objaví nový, „sofistikovanejší“ vírus, ak ten predtým „zlyhal“ a nespôsobil na Zemi pandémiu. Všeobecne známy depopulizátor DeBill Gates si na tom dáva záležať a štedro sponzoruje tajné globalistické laboratóriá a farmaceutické firmy… Taktiež k ich depopulizačnej agende patrí aj vtáčia chrípka a prasací mor, ktoré mali spôsobiť na planéte hladomor…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *