Zo sveta

Facebook možno napadli hackeri. Zamestnanci sa nevedia dostať do práce

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes od 17:00 nášho času nefunguje najväčšia sociálna sieť Facebook a ani aplikácia Whatsapp a Instagram.

Šepká sa, že za tým môže byť aj hackerských útok a dokonca podľa Ryana Maca a Sheery Frenkelovej z New York Times vraj zamestnanci Facebooku nielenže nemôžu pracovať, ale nemôžu sa ani dostať do priestorov budovy, pretože ich vstupné karty nefungujú.

Iné zdroje však uvádzajú, že ide o chybu, ktorú spôsobil niekto priamo zo sociálnej siete. Údajne mali byť zle aktualizované záznamy dynamického smerovacieho protokolu Border Gateway Protocol (BGP), ktorý centrálnym uzlom internetu, takzvaným autonómnym systémom, umožňuje automaticky reagovať na zmeny topológie počítačových sietí a smerovať internetový prenos medzi nimi.

„Zjednodušenie, Facebook niekedy ráno (ich času) odstránil mapu, ktorá počítačom po celom svete ukazovala ako vyhľadať jeho jednotlivé súčasti. Výsledkom je, že keď niekto napíše do internetového prehliadača Facebook.com, ten nemá šajnu, kde Facebook.com hľadať, a preto vyhodí chybovú stránku,“ vysvetlil novinár Brian Krebs.

Technický riaditeľ Facebooku, Mike Schroepfer, zverejnil na Twitteri krátke ospravedlnenie za aktuálny výpadok. Dôvodom sú bližšie nešpecifikované sieťové problémy a Facebook pracuje na ich odstránení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *