Facebook bude mazať profilovky proti očkovaniu a vaše príspevky uvidí menej ľudí - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Facebook bude mazať profilovky proti očkovaniu a vaše príspevky uvidí menej ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Facebook môže užívateľom bez ich súhlasu zmeniť profilovú fotografiu či obrázok, ak v budúcnosti porušia niektorá jeho pravidlá týkajúce sa “falošných správ”. Plánovaný krok Facebooku je súčasťou jeho ďalšieho radikálneho zásahu proti “fake news” a výrokom proti očkovaniu, informoval web The Sun.

Správa od technologického giganta upozorňuje, že bude bojovať s profilovými obrázkami, ktoré propagujú antivakcinačné posolstvo. Ide o typy profilových fotiek, ktoré napríklad obsahujú tvár používateľa s citáciou proti očkovaniu. Často sa jedná o rôzne šablóny, ktoré využíva mnoho používateľov.

“Dôležitou súčasťou našej práce na zvyšovanie vakcinácie je riešenie obsahu, ktorý porušuje naše pravidlá k dezinformáciám o COVID-19 a očkovaní,” uvádza sa v príspevku na blogu sociálne siete. “V priebehu pandémie sme z našej aplikácie odstránili viac ako 16 miliónov kusov takéhoto obsahu.”

Nejde ale len o texty a obrázky priamo namierené proti očkovaniu. Ak niektorý obsah pravidlá neporušuje, ale môže niekoho odradiť od očkovania, bude obmedzený jeho dosah na Facebooku a bude zmazaný z odporúčaní na Facebooku a Instagrame.

Facebooku však môže jeho úmysel sťažovať fakt, že niektorí užívatelia využívajú šablóny, ktoré explicitne nezmieňujú slovo “vakcína” alebo “COVID-19”. Ide napríklad o hesla “Mám imunitný systém”, “Moje telo, moja voľba” alebo “MedicalFreedom” (Lekárska sloboda) či o profilové fotky obsahujúce preškrtnuté injekčnej striekačky.