FA Cup zrušil z finálových osláv používanie šampanského, aby tým neurážal moslimských hráčov - MAGAZÍN 1
Slovensko

FA Cup zrušil z finálových osláv používanie šampanského, aby tým neurážal moslimských hráčov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Anglická Futbalová asociácia rozhodla, že počas šampionátov víťazov pohárov FA Cupu bude zrušené používanie šampanského, ktoré bude nahradené nealkoholickou náhradou, aby sa rešpektovali hráči, ktorí nesmú alkohol kvôli svojim náboženským vyznaniam.

Novo zavedené pravidlo nadobudne platnosť tento mesiac, kedy sa Manchester City postaví v zápase proti Watfordu vo finále FA Cupu v Emirátoch, ktorý je naplánovaný na 18. mája. Namiesto toho, aby sa víťazní hráči tradične postriekali fľašami šampanského, víťazi dostanú nealkoholickú alternatívu.

Rozhodnutie zrušiť oslavy šampiónov bolo zavedené iniciatívou Futbalovej asociácie, aby sa futbal stal “inkluzívnym” pre všetkých hráčov. Ďalším faktorom, ktorý bol vzatý do úvahy, bolo podávanie alkoholu hráčom mladším ako 18 rokov.

“Víťazné tímy budú ocenené nealkoholickým ‘šampanským’ na svojich oslavách vo všetkých súťažiach FA, ktoré sa začnú v tohtoročnom finále FA Cupu v Emirátoch,” uviedla Futbalová asociácia vo svojom vyhlásení.

“Tým bude zabezpečené, že máme čo najširší prístup k hráčom a komunitám, v ktorých môže byť zakázaný alkohol, rovnako ako k hráčom, ktorí sú mladší ako 18 rokov.”

Hŕstka hráčov, ktorí v tejto sezóne finišujú, sú praktizujúci moslimovia, a preto majú zakázané konzumovať alkohol, vrátane Abdoulaye Doucoureho, Riyad Mahreza, Benjamina Mendyho a Ilkaye Gundogan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *