Slovensko

Európsky súd uznal žalobu a slovenské fitká majú byť odškodnené vládou

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Únia fitness centier Slovenska a denník Pravda informovali, že Európsky súd pre ľudské práva uznal žalobu fitness centier, slovenská vláda ich tak bude musieť odškodniť. Pre protipandemické opatrenia totiž museli byť zatvorené. 

„Vláda SR má čas do 5.3.2021 urobiť s našou komunitou dohodu o mimosúdnom vyrovnaní,“ napísala únia na sociálnej sieti. Majiteľov posilňovní vyzýva, aby sa do nej pridali, iba tak budú mať na odškodné nárok.

Únia fitness centier Slovenska ešte v júli podala na štát žalobu za diskrimináciu, ušlý zisk a odškodnenie prevádzky. V žalobe žiadala od štátu zaplatiť všetky svoje náklady za obdobie, keď museli byť povinne zatvorené. Len straty z jari sa podľa únie pohybujú v miliónoch.

Denník Pravda oslovil vládu, s otázkou či už o rozhodnutí vedia a ako ho budú riešiť. Čo znamená rozhodnutie Európskeho súdneho dvoru pre Slovensko, zisťujeme aj u právnikov.