Európsky súd priznal slovenským osadníkom 20-tisíc eur, zbiť ich mali policajti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Európsky súd priznal slovenským osadníkom 20-tisíc eur, zbiť ich mali policajti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte v roku 2013 jeden z osadníkov hodil kameň na policajné auto a hneď potom sa mala uskutočniť razia do rómskej osady. Asi 60 policajtov malo vniknúť do osady a biť Rómov.

Európsky súd pre ľudské práva dal teraz za pravdu Rómom. Tí tvrdia, že ich policajti mali vytiahnuť z domu, biť ich obuškami a dávať im elektrošoky. Takto popisuje situáciu asi 30 napadnutých Rómov z osady. Vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák však tvrdí, že rozhodnutie je postavené len na výpovedi jednej strany: „Rozhodnutie je postavené len na výpovedi jednej strany, inak by sa v ňom nemohli spomínať elektrošoky, ktoré nemajú policajti k dispozícii,“ povedal pre denník N.

Reportáž z roku 2015 RTVS

Zbití osadníci teraz dostanú odškodné každý po 20.000€ plus 6.500€ na pokrytie právnych a administratívnych nákladov, informuje portál Topky.sk

Aj druhý poškodený osadník tvrdí, že ho policajti zasiahli elektrošokmi a zbili obuškami, čo potvrdila aj súdna lekárska správa z augusta 2014. Obaja zbití Rómovia sa podla policajne správy bránili zatknutiu. Európsky súd slovenským orgánom vyčíta hlavne to, že nedokázali riadne zdôvodniť, prečo Rómov v osade bili. 

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!