Európska únia chcela "zrušiť Vianoce". Pápež to prirovnal k nacistickej diktatúre - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Európska únia chcela “zrušiť Vianoce”. Pápež to prirovnal k nacistickej diktatúre

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pápež František prirovnal EÚ k „nacistickej diktatúre“, pretože sa snaží zaviesť pravidlá pre jazyk a zakázať používanie slova Vianoce.

Štyridsaťosemročný pápež varoval EÚ, aby sa „nevydával cestou ideologickej kolonizácie“, keď sa po štvordňovej ceste vrátil z Grécka.

Minulý týždeň bola EÚ obvinená zo snahy „zrušiť Vianoce“ po tom, čo zamestnancom nariadila, aby sa tomuto slovu vyhýbali v prospech „sviatočného obdobia“, pretože by mohlo byť urážlivé pre nekresťanov.

Eurokrati toto pravidlo zverejnili pred niekoľkými mesiacmi ako súčasť príručky o „inkluzívnej komunikácii“, ktorej podrobnosti unikli na verejnosť, čo viedlo k zúrivej reakcii.

Medzi ďalšie návrhy v knihe patrilo nahradenie kresťanských mien, ako sú Mária a Ján, „medzinárodnými“ menami, ako sú Malika a Julio, pokiaľ sa používajú vo všeobecných príkladoch, a nahradenie slova „vytvorený človekom“ slovom „spôsobený človekom“.

Na palube pápežského lietadla pri návrate do Vatikánu povedal: „Je to niečo, čo v histórii nefungovalo. V histórii sa o to pokúšalo mnoho diktatúr. Mám na mysli Napoleona, nacistickú diktatúru, komunistickú diktatúru’.“

Dodal, že EÚ je “nevyhnutná”, ale musí sa vyvarovať rozdúchavaniu rozporov medzi svojimi členskými štátmi.

Povedal: „Európska únia… musí byť opatrná, aby sa nevydala cestou ideologickej kolonizácie. To by mohlo viesť k rozdeleniu krajín a ku krachu EÚ.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *