EÚ zakázala Uhríkovi používať vlajku Slovenskej republiky v parlamente. Inokedy to však nevadilo - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

EÚ zakázala Uhríkovi používať vlajku Slovenskej republiky v parlamente. Inokedy to však nevadilo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Niektorí vlasteneckí poslanci si na svojich miestach v parlamente EÚ vystavili vlajky svojich krajín. Urobil tak aj europolanec Milan Uhrík z ĽSNS.

Už minulý rok však informoval o tom, že jeho vlajka ráno už na stole nebola. Vraj tieto vlajky musia upratovačky hádzať do smetného koša. V EÚ im nevadí, že je to symbol krajiny?

Dnes Uhrík informuje o tom, že použiť vlajku svojej krajiny je už v parlamente EÚ úplne zakázané!

” Politika je aj zápas o symboly. A Brusel znovu zaútočil na tie naše slovenské! Vedenie Európskeho parlamentu nám úplne zakázalo používať slovenské vlajočky pri vystupovaní v pléne. Desaťročia s tým nebol najmenší problém. Dnes mi však povedali, že vlajky sú zakázané, lebo po novom sú to už „bannery a letáky“. Tak som obratom napísal predsedovi Európskeho parlamentu sťažnosť. Štátna vlajka nie je žiadny banner, ani leták! Čo bude nasledovať? Zakážu nám v pléne rozprávať po slovensky?!” napísal Uhrík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *