Zo sveta

EÚ začne prijímať 1600 mladistvých migrantov z Grécka aj počas Veľkej noci

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Počas veľkonočného týždňa začína premiestnenie 1600 mladistvých migrantov bez sprievodu z gréckeho ostrova Lesbos do ôsmich krajín EÚ. Začína to Luxemburskom – ktoré prijme jedenásť maloletých. Medzitým komisárka EÚ pre vnútorné záležitosti Ylva Johanssonová požiadala krajiny EÚ o zlepšenie svojej solidarity a umožnili im žiadosti o azyl. V Grécku je to teraz možné po mesačnom núdzovom stave.

V ôsmich krajinách sú vždy ochotní prijať nové varianty: okrem Nemecka a Luxemburska sú spomenuté Francúzsko, Írsko, Portugalsko, Chorvátsko a Fínsko – a aj Litva. Celkovo bolo s Gréckom „identifikovaných“ 2 000 mladých migrantov pre presídlenie, uviedla šéfka EÚ Ursula von der Leyen.

Rodičia budú nasledovať neskôr. Avšak tí najslabší z ostrovných táborov musia byť tiež ubytovaní v pevninských hoteloch, než Koronavírus príde do táborov. Hotely sú už prázdne a pripravené. Na Lesbose je údajne šesť potvrdených prípadov Covid-19 mimo tábory migrantov. V migrujúcom tábore pri Aténach už bolo potvrdené 20 prípadov vírusu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *