Zo sveta

EÚ odmietla podporiť poľské mestá, ktoré nepodporujú LGBTI ideológiu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Európska únia odmietla finančne podporiť šesť poľských miest, ktoré sa označili za „zóny bez LGBT“ alebo zakázali kampane podporujúce práva párov rovnakého pohlavia. Ide o peniaze na projekty v rámci spolupráce medzi partnerskými mestami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním na hovorcu Európskej komisie. Podľa poľského ministra spravodlivosti Zbigniewa Ziobro je tento krok Bruselu neopodstatnený a protiprávny.

Hovorca Adalbert Jahnz na tlačovej konferencii v Bruseli potvrdil, že EÚ odmietla šesť žiadostí z Poľska týkajúcich sa programu na podporu partnerstva miest z rôznych únijných krajín. Konkrétne mesta nemenoval s tým, že podľa pravidla EÚ sa mená odmietnutých žiadateľov nezverejňujú.

Odmietnuté žiadosti už v utorok na Twitteri zmienila aj eurokomisárka pre rovnosť Helena Dalliová. Ako napísala, „šesť žiadostí týkajúcich sa partnerstva zo strany poľských úradov, ktoré prijali rozhodnutie o zónach bez LGBT, bolo zamietnutých“.

„Únijné hodnoty a základné práva musia byť rešpektované všetkými 27 členskými štátmi,“ uviedla Dalliová.

Denník Gazeta Wyborcza uviedol, že za „zóny bez LGBT“ sa vyhlásili menšie i väčšie obce z tretiny poľského územia. Príslušné uznesenia nie sú právne záväzné. Kvôli nim ale niektoré obce zo západu Európy prerušili spoluprácu s partnerskými mestami v Poľsku.

Poľský minister spravodlivosti Ziobro tvrdí, že podľa zmluvy o Európskej únii „sú Európska komisia a všetky inštitúcie EÚ povinné rešpektovať národnú identitu jednotlivých štátov, musia dodržiavať zásadu rovnosti všetkých samospráv a občanov, ktorí majú právo na slobodu názoru a presvedčenia“. Ziobro zdôraznil, že ich nemožno „nijako cenzurovať ani vyvíjať na ne nátlak súvisiace s nejakou ideológiou alebo názory jedných či druhých únijných úradníkov“

V rámci programu podporujúceho partnerstva medzi mestami môžu jednotlivé komunity z rôznych únijných krajín získať až 25 000 eur na rozvoj spoločných aktivít a programov. Ako poznamenala agentúra AP, žiadosti z niekoľkých ďalších poľských miest boli schválené.

Poľská konzervatívna vláda vo svojich kampaniach vždy vyzdvihovala boj proti hnutiu za práva sexuálnych menšín, obranu tradičnej rodiny a hodnôt vyznávaných v Poľsku vplyvnou katolíckou cirkvou. Práve tieto postoje vládnej strany Právo a spravodlivosť ovplyvnili niektoré poľské obce natoľko, že sa označili za „zóny bez LGBT“, čo je skratka pre lesby, gejov, bisexuálov a transgender osoby.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *