Zo sveta

EÚ musí z krízy vyjsť jednotná a silnejšia, vyhlásila Merkelová

Hlavnou prioritou začínajúceho nemeckého predsedníctva Európskej únie bude, aby EÚ zo súčasnej krízy vyšla jednotná a silnejšia. Rýchle schválenie balíka na pomoc ekonomikám zasiahnutým koronavirovými obmedzeniami je v záujme všetkých krajín bloku.

Europoslancom to dnes povedala nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá v Bruseli predstavila zásadné ciele nadchádzajúceho polročného predsedníctva svojej krajiny.

“Je kľúčové, aby sa ľudia v nejzasaženějších regiónoch mohli spoliehať na našu solidaritu. Je to aj v našom záujme, “vyhlásila kancelárka počas svojej prvej návštevy únijnej metropoly od vypuknutia pandémie covidu-19.

Nemecko podľa nej v zásade podporuje návrh Európskej komisie, ktorá chce medzi únijné krajiny rozdeliť 750 miliárd eur, ktoré si chce bezprecedentne požičať na finančných trhoch. Merkelová vyzvala lídrov členských krajín, aby sa najneskôr do konca júla zhodli na parametroch fondu, z ktorého majú najviac čerpať koronavírusom tvrdo postihnuté Taliansko a Španielsko, informuje ČTK.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *