Zo sveta

EÚ financuje mimovládky, ktoré bránia migrantov, ktorí nedostali azyl a majú opustiť kontinent

Migračná kríza je obrovským problémom pre celú EÚ. Žiadatelia o azyl ale nie vždy dostanú povolenie na pobyt na našom kontinente a súdy im nedovolia tu ostať. Potom však nastupujú rôzne nemecké liberálne mimovládne organizácie, ktoré právne, mediálne a dokonca aj fyzicky bránia odchodu migranta späť do krajiny, z ktorej prišiel.

Ide o takzvané Flüchtlingsräten (utečenecké rady), ktoré sú organizované po celom Nemecku a pomáhajú migrantom, ktorím aj súd zamietol žiadosť o azyl a majú byť vyhostení z krajiny.

Teraz sa však zistilo, že tieto mimovládne organizácie, ktoré pomáhajú migrantom, sú podporované od nemeckej vlády a z dotácii samotnej EÚ.

V rokoch 2015 až 2018 dostali od EÚ 6,6 milióna eur. Ďalšie státisíce eur dostali priamo od nemeckej vlády.

One Reply to “EÚ financuje mimovládky, ktoré bránia migrantov, ktorí nedostali azyl a majú opustiť kontinent”

  1. To znamená, že každý členský štát, ktorý zo zákona prispieva nemalou sumou do toho nejakého spoločného fondu EÚ, vlastne nepriamo – nevedomky ? – podporuje tieto sorošovské, pašerácke mimovládky ?! … Pretože dotácie EÚ sa tvoria hlavne z týchto finančných príspevkov členských štátov… Či nie ?!
    Takže to znamená, že potom takto zbytočne letia „von komínom“ peniaze od daňových poplatníkov všetkých členských štátov !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *