Politika

Érsek chce, aby sa slovenčina učila ako cudzí jazyk a učilo sa v maďarčine: „Či sa to niekomu páči alebo nie!“

Minister dopravy a kandidát do parlamentu za stranu Most Híd Árpád Érsek vyhlásil, že v školách na južnom Slovensku by sa mala učiť Slovenčina len ako cudzí jazyk.

Érsekovi sa nepáči, že sa deti v slovenských školách musia učiť Slovenčinu, keď sa doma rozprávajú maďarsky. Podla neho by sa to malo zmeniť a Slovenčina by na slovenských školách mala byť len ako cudzí jazyk a deti by sa mali všetko učiť v maďarčine. Érske asi však zabudol, že sme na Slovensku a deti v maďarských školách sa tiež neučia maďarčinu ako cudzí jazyk.

„Treba zaviesť, aby deti, či sa mu niekomu páči, alebo nie, sa učili ako Slovenčinu, ako cudzí jazyk, pretože keď je niekto Maďar a doma hovorí maďarsky, preňho je slovenčina cudzím jazykom.“ vyhlásil Érsek.

16 Replies to “Érsek chce, aby sa slovenčina učila ako cudzí jazyk a učilo sa v maďarčine: „Či sa to niekomu páči alebo nie!“

 1. Pan Ersek, vy chcete republiky v republike?
  To neznamená, že kto doma bude rozprávať aj tatársky tak musí sa učiť v tatárskej škole.
  Je záhadou, že keď sa niekto usidli v zahraničí musí sa učiť v prvom rade úradný jazyk a neucit sa ho ako cudzí. Vytedy to madarom nevadí? Aj v Maďarsku sa Slovenska menšina učí maďarčinu ako cudzí jazyk – NIE!!!!!! Nevyvolavajte na Slovensku sovinizmus. Aj tak mnoho detí čo navštevujú maďarské školy neovladaju úradný jazyk a maju problém sa dohovoriť na uradoch, v nemocniciach a podobne. Mám o Tom osobne vedomosti z môjho okolia, nakoľko tiež žijem na takom území Slovenska kde sa
  bežne hovorí madarsky_ pohraničné územie
  Medzibodrozie.

  1. plne súhlasím a pridám že „arcibiskup-preklad Érsek“ a jeho politický súkmeňovci šíria a veľmi vehementne a tvrdo nielen šovinizmus ale aj iredentizmus, čo je veľmi nebezpečné. To aká je situácia na Slovensku môžu ďakovať maďari s nálepkou iredenty a šovinizmu najväčšiemu maďarskému šovinistovi a iredentistovi Bugimu. Vďaka bohu, že tu máme aj slušných maďarov bez týchto nálepiek – áno sú takže nehádžme vvšetkých maďarov na Slovensku do jedného vreca. Konečne treba týmto šovino-iredentistom odstrihnúť krídla, pristrihnúť nestačí. S pristrihnutými vidíme kde sa až dostali.Len radikálny rez vylieči túto rakovinu na Slovensku.

 2. Minister dopravy, čo prišiel (evidentne) na malom poníkovi odniekadiaľ bude mať reči ohľadom školstva na Slovensku? Odporúčam zmeniť tabletky.

 3. Chcú žiť na Slovensku,nech sa učia slovenčinu!To, čo za stupídny názor 🤔Na Slovensku po slovensky nech tu žije aj x maďarov!!! Keď prídem do Maďarska,tak sa tam so mnou nikto nechce rozprávať po slovensky (česť výnimkám)a tiež sa musím prispôsobiť síce angličtinou keďže po maďarsky neviem ale musím pretože podaktorí Slovákmi pohŕdajú a aj keď vedia po slovensky,tak majú v prdeli tak komunikovať!Ak sa niekomu nepáči,nech sa odsťahujú do Maďarska, veď Budapešť majú nádhernú aj iné mestá a dedinky!!!To, čo sa tu už má diať?! Choré všetko…

 4. Pokiaľ viem úradný jazyk je u nás ešte stále slovenčina. To zámena že na vsedkych inštitúciach ci už sú to úrady alebo školy sa hovorí a hovoriť a vyučovať bude po SLOVENSKY a ak s tým má nejaký seremed problém nech sa páči môže ísť do maďarska a tam môže hovoriť akou rečou chce. To by sme dopadli….

  1. Ak je Maďar a doma rozpráva Maďarským jazykom prečo potom neide za hranice Slovenskej Republiky a nenahlasi svoje dieta do Maďarskej školy, škôlky ved to je kusok a všetko by bolo vyriešené.

 5. Na Slovensku pravdepodobne nežije ani jeden Maďar. Žiaľ jeden politik v minulosti to vyslovil, nebudem ho menovať, neni to moja krvná skupina. Povedal, sú to slováci hovoriaci po maďarsky. Je to pravda. Keď si prečítame odborné vyjadrenia, nemusí to byť hneď o DNA, stačí Rh faktor. My indoeurópania máme Rh faktor negatív na 92%. Či sú to nemci, poliaci, taliani a ale aj Maďari ho majú na 92%, pritom originál maďarsko-chazarské kmene, spoza Kaukazu majú Rh faktor pozitív na 90%. Z toho vyplýva, že skutoční maďari už neexistujú. Sú asimilovaní, neustálym priberaním, odnárodňovaním okolitých najmä slovanských národov, ale ak tých, v prvom rade tých čo na tom území v hojnom počte žili. Okrem slovákov sasi. V menšom počte aj židia. Maďarská kultúra nebola žiadna. Kočovali. Ľudové tance, kroje, piesne, ktoré dnes berú za svoje, sú len preložené do maďarčiny. Čo jazyk? Jazykovedci identifikovali 2.000 slov slovenského, a 400 slov tureckého pôvodu. Koľko obcí má slovenský názov. Takto možno pokračovať aj iných oblastiach. Čo taký odnárodnený slovák Ľudovít Košut, mamka nemka otec z Martina. Alexander Petéfi- vl.menom Petrovič. Sa naučili maďarsky až v škole. Szecsényi-Sečánsky. Pri nich platí to staré ľudové, poturčenec horší od turka! atď..

 6. Je to primitív. Veď doteraz nevie po Slovensky! A koľko má rokov?
  Hrdo by sa mal učiť štátotvorný jazyk a nepoužívať tatárske výrazy!!!!!

 7. Pán minister. Už to máte zrátané! Už vám nepomôže ani rozduchavanie národnostných vášní. Preto sa neztrapnujte a nerobte zo seba vola. Odidte do zabudnutia a každé ráno sa tešte na 06 30 hod. NAKA chodí na 06 00. A ona príde aj pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *