Slovensko

Erik Tomáš: „A už je to tu! 13. dôchodok nebude! Matovič a Kollár sa na seniorov vykašlali!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Erik Tomáš (Smer) na sociálnej sieti tvrdí, že 13. dôchodky nebudú alebo nebudú vyplácané v takej miere, ako ich schválila predošlá vláda.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Erik Tomáš, 18. mája 2020.

A UŽ JE TO TU ! 13. DÔCHODOK NEBUDE

“Sociálne opatrenia z dielne vlád Smeru-SD rušiť nebudeme !”, svorne opakovali Igor Matovič a Boris Kollár pred voľbami. A my sme už vtedy ľudí varovali : “Neverte im !”

A už je to tu ! Minister financií Heger oznámil, že si “nevie predstaviť” vyplatenie 13. dôchodku v tomto roku, čím len otvorene priznal, že mimoriadna penzia nebude. Kollárov minister práce, sociálnych vecí a rodiny Krajniak sa ešte snaží celú situáciu zahmliť rečami o nejakom strope, ale ide len o figový list. Dnes je jasné, že seniori môžu na 13. dôchodok v plnej priemernej výške 460 eur, tak ako sme ho ešte pred voľbami presadili my, zabudnúť.

Vláda sa bude falošne vyhovárať na koronakrízu. Pri sľubovanej pomoci pre podnikateľov a živnostníkov vo výške niekoľkých miliárd je suma na 13. dôchodok zvládnuteľná. 

Pravda je taká, že Matovič a Kollár sa na seniorov vykašľali. Práve na tých najzraniteľnejších, ktorí by si v tomto ťažkom období naopak zaslúžili zvýšenú pozornosť a podporu. Podobne sa tak stalo aj pri vážnej situácii v domovoch sociálnych služieb, kde sa rozhýbali až po našom tlaku. A pripomínam aj to, že chceli zrušiť vlaky zadarmo, len si to na poslednú chvíľu rozmysleli. Uvidíme dokedy…

Bohužiaľ, vládni predstavitelia už naznačujú aj rušenie ďalších sociálnych opatrení. Chcú atakovať zákon o automatickom zvyšovaní minimálnej mzdy, či obedy zadarmo pre školákov. Takže postupne môžeme vidieť akú váhu má Matovičove, či Kollárove slovo…

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *