Dva milióny Izraelčanov prídu o covid-pass, pokiaľ si nedajú tretiu dávku - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dva milióny Izraelčanov prídu o covid-pass, pokiaľ si nedajú tretiu dávku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od nedele budú v Izraeli nahradené covid pasy, ktoré sa vydávajú ľuďom očkovaným alebo vyliečeným z Covid-19. Tie, ktoré už boli vydané, budú zrušené.

Takmer dva milióny občanov už nebudú mať prístup na niektoré verejné priestranstvá bez negatívneho výsledku testu. Obyvatelia reagujú početnými demonštráciami.

V nedeľu totiž nadobudnú platnosť nové pravidlá. Takmer dva milióny Izraelčanov, ktorí sa nenechali očkovať, stratia nárok na cestovný pas, informoval denník Times of Israel.

Očakáva sa, že túto nedeľu budú odporcovia očkovania blokovať viac ako 50 ciest. Podľa 9. televízneho kanálu sa očakávajú masové zhromaždenia.

Plánujú zablokovať hlavné diaľnici N1 v oblasti letiska Ben Gurion a demonštrovať v blízkosti domu premiéra. Ako formu protestu jazdia ich auta zámerne pomaly, aby spôsobili dopravné zápchy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *