Drzá Slovenka v karanténe žiadala vegánsku stravu, lebo je to jej náboženstvo (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Drzá Slovenka v karanténe žiadala vegánsku stravu, lebo je to jej náboženstvo (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Občania Slovenska, ktorí sa vracajú zo zahraničia sa musia na 14 dní zatvoriť doma do karantény. Tí, ktorí nemôže z nejakého dôvodu ostať doma, môžu použiť priestory ministerstva vnútra. Takýto priestor je napríklad v Gabčíkove.

V týchto priestoroch však vznikajú aj napäté situácia.

Polícia na svojom facebookovom profile zverejnila video, na ktorom sa jedna z ubytovaných žien, podľa jej slov vegánka, sťažuje na poskytovanú stravu. Kládla si podmienky na jedlo, nahrávala si na telefón policajtov a členov bezpečnostnej služby, ktorí vec riešili.

„Keby ste mi j*bli jeden banán tu…“ vraví žena v úvode videa. Muž, ktorí video nahráva, zrejme prevádzkar zariadenia, odpovedá, že vegetariánsku stravu sťažovateľka dostala. Žena priznáva, že nežiadala vegetariánsku stravu.

„Vegánsku stravu, teraz ste hovorila, že chcete vegánsku stravu a to je rozdiel a povedali ste, že to nemáte predpísané od lekára,“ vraví muž, ktorého na videu nie je vidieť a žena priznáva, že je to pravda. Incident sa však nekončí a žena prichádza s neuveriteľnými tvrdeniami.

„Stačí, že je to moje náboženstvo? Stačí to? Moje rozhodnutie kvôli náboženstvu, toto akceptujete?“ pýta sa žena s prízvukom. Muž jej odporúča, aby buď zjedla poskytnutú stravu, alebo si objednala jedlo, ktoré jej bude vyhovovať, z donáškovej služby. Na to prichádza v reakcii sťažnosť, že okrem platby 21 eur za noc a celodennú stravu, si musí žena ešte aj objednávať donášku jedla.

„Pochopte, je vás tu 350…pani zlatá, toto je karanténa, ktorú som nevymyslel ja ani príslušník polície,“ vysvetľuje muž trpezlivo. Podľa ženy však nejde o pádne argumenty. V závere videa požaduje, aby jej bola ako strava poskytnutá len zelenina, tofu alebo cícerová nátierka. Navyše upozorňuje, že nechce žiadnu pohánku ani guinou.

„Chceme dôrazne upozorniť všetkých klientov, aby neočakávali, že v Gabčíkove budú na nich čakať luxusné služby päťhviezdičkového hotela. Žijeme v náročnej dobe, bol vyhlásený mimoriadny stav, treba sa na danú situáciu prispôsobiť. Personál zariadenia, policajti a SBSkári robia, čo je v ich silách. Nehaňte ich prácu a snahu, nevyvolávajte konflikty. Nie je to pekné…“ varuje polícia v statuse priloženom k videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *