Domáca automobilka Volvo zvažuje odchod zo Švédska: „Je ťažké prilákať pracovníkov do krajiny, kde počujú o násilí“

Automobilka Volvo Cars, ktorá vyrába automobily vo Švédsku už od roku 1927, sa postupne vypracovala na globálnu spoločnosť s odbytom v približne 100 krajinách sveta. Minulý týždeň však generálny riaditeľ automobilky prostredníctvom sociálnych sietí varoval, že ak sa situácia nezlepší, spoločnosť môže v budúcnosti dokonca zvážiť opustenie Švédska.

„Staviame autá a nemôžeme riešiť ďalšie problémy. Musí to urobiť niekto iný, „povedal generálny riaditeľ a dodal, že je stále ťažšie prilákať pracovníkov kvôli zhoršujúcej sa reputáciu Švédska. „Rozhodne to nepomáha, keď ľudia čítajú o streľbách v Göteborgu. Faktom je, že naše sídlo umiestnime len v krajine, kde veci fungujú. V túto chvíľu k takej diskusii nie sme blízko. Ale áno, je to niečo, čo by sa mohlo v budúcnosti stať, „povedal Samuelsson.

Veliteľ polície v grófstve Göteborg Erik Nord však poprel existenciu problému. Dokonca obviňoval Samuelssona zo šírenia nepodložených správ na sociálnych sieťach.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Už v minulosti však prieskumy ukázali, že migranti sa vo Švédsku dopúšťajú násilnej trestnej činnosti a znásilňovania v značnom rozsahu. Vláda ale prestala od roku 2005 zhromažďovať oficiálne štatistiky. To bolo dlho predtým, než sa problém zhoršil príchodom viac ako stopäťdesiatich tisícov nových „utečencov“ predovšetkým z islamských krajín. Ten nastal od roku 2015.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353