Domáca automobilka Volvo zvažuje odchod zo Švédska: "Je ťažké prilákať pracovníkov do krajiny, kde počujú o násilí" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Domáca automobilka Volvo zvažuje odchod zo Švédska: “Je ťažké prilákať pracovníkov do krajiny, kde počujú o násilí”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Automobilka Volvo Cars, ktorá vyrába automobily vo Švédsku už od roku 1927, sa postupne vypracovala na globálnu spoločnosť s odbytom v približne 100 krajinách sveta. Minulý týždeň však generálny riaditeľ automobilky prostredníctvom sociálnych sietí varoval, že ak sa situácia nezlepší, spoločnosť môže v budúcnosti dokonca zvážiť opustenie Švédska.

“Staviame autá a nemôžeme riešiť ďalšie problémy. Musí to urobiť niekto iný, “povedal generálny riaditeľ a dodal, že je stále ťažšie prilákať pracovníkov kvôli zhoršujúcej sa reputáciu Švédska. “Rozhodne to nepomáha, keď ľudia čítajú o streľbách v Göteborgu. Faktom je, že naše sídlo umiestnime len v krajine, kde veci fungujú. V túto chvíľu k takej diskusii nie sme blízko. Ale áno, je to niečo, čo by sa mohlo v budúcnosti stať, “povedal Samuelsson.

Veliteľ polície v grófstve Göteborg Erik Nord však poprel existenciu problému. Dokonca obviňoval Samuelssona zo šírenia nepodložených správ na sociálnych sieťach.

Už v minulosti však prieskumy ukázali, že migranti sa vo Švédsku dopúšťajú násilnej trestnej činnosti a znásilňovania v značnom rozsahu. Vláda ale prestala od roku 2005 zhromažďovať oficiálne štatistiky. To bolo dlho predtým, než sa problém zhoršil príchodom viac ako stopäťdesiatich tisícov nových “utečencov” predovšetkým z islamských krajín. Ten nastal od roku 2015.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *