Slovensko

Do reštaurácie, obchodov či fitka pustia len očkovaných?! Pracuje sa na tom, tvrdí minister

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Stále väčšina Slovákov odmieta očkovanie alebo nie je očkovaná. Aj keď sa hovorí, že vakcína bude dobrovoľná, štát chce zákonom vytvoriť také podmienky, že nezaočkovaný človek už v podstate nebude môcť žiť slobodný život.

Najnovšie sa hovorí o tom, že vstup do rôznych prevádzok budú mať len zaočkovaní ľudia. Spomínajú sa reštaurácie, fitness centrá, bary a iné podniky či prevádzky. „Do reštaurácií pôjdu iba zaočkovaní, majiteľ bude mať aplikáciu nejakú, ktorá je schopná prečítať green pass, čiže to, čo teraz beží v Rakúsku, napríklad,“ uviedol Lengvarský. Dôjde k tomu, ak to bude nutné.

Ohľadom protiprávnosti tohto opatrenia sa vyjadril, že „podľa ministerky spravodlivosti je to v poriadku, tá zákonná proporcionalita je tam dodržaná.“

Tí, ktorí sa nedajú zaočkovať by mali mať prístup aj naďalej do týchto prevádzok, ale to len s negatívnym PCR testom alebo AG testom.