Do reštaurácie či na podujatia vstup len zaočkovaným? Odborníci na Slovensku nepotešia tých, ktorí odmietajú vakcínu! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Do reštaurácie či na podujatia vstup len zaočkovaným? Odborníci na Slovensku nepotešia tých, ktorí odmietajú vakcínu!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Čakajú zaočkovaných Slovákov rôzne výhody pred tými, ktorí odmietajú vakcínu? Niektorí odborníci o tejto téme diskutujú a vidia v tom motiváciu pre tých, ktorí nad očkovaním váhajú. Aj zaočkovaní ľudia volajú po väčšej slobode. Bude to čoskoro tak, že reštaurácie alebo kiná budú pre zaočkovaných?

Doktor a člen konzília odborníkov Jozef Šuvada pre denník Nový Čas povedal, že je podľa jeho názoru čas na to, aby mali zaočkovaní nejaké výhody či už pri spoločenských aktivitách, alebo udalostiach, ktoré sa robia na verejnosti. Myslí si, že očkovaní by mali mať nejaké formy benefitov.

Profesor Vladimír Krčméry pripustil, že o tejto téme bude rokovať konzílium epidemiológov. Osobne je za to, aby sa to v prípade zavedenia schválilo aj pre ľudí, ktorí budú mať potvrdenie o prekonaní covidu.

Aj epidemiologička Zuzana Krištúfková uviedla, že víta každý krok, ktorý bude viesť k zvýšeniu zaočkovanosti. Rovnaké pravidlá by však podľa nej mali platiť aj pre tých, ktorí majú potvrdenie o prekonaní covidu alebo negatívny test. „Predpokladám, že ľudia budú odmietať časté testovanie a dajú sa radšej zaočkovať,“ vyhlásila.