Do nemocnici v Nitre zvážajú pacientov z okolitých okresov, aby urobili senzáciu, šíri sa internetom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Do nemocnici v Nitre zvážajú pacientov z okolitých okresov, aby urobili senzáciu, šíri sa internetom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Facebookovej stránke DennikPress sa šírila nepravdivá správa, že do nitrianskej nemocnici sú dovážaní pacienti z okolitých okresov, aby sa tak umelo navýšil počet hospitalizovaných. Na nepravdivé informácie upozornil Robert Barca z AFP Fakty Slovensko a potvrdila mu to aj hovorkyňa Fakultnej nemocnici v Nitre.

Autor príspevku na pochybnej stránke uvádza, že sa stretol s vodičom sanitky, ktorá akurát na sídlisku zastala vystúpili z nej zdravotníci v skafandroch. Vodič však vraj nemal ani rúško a fajčil cigaretu. Tento vodič mal povedať autorovi príspevku, že nemocnica v Nitre je vážne preťažená, ale vraj preto, lebo vozia pacientov z celého okresu.

„Ide o hru s číslami pre Matoviča ,alebo pre logistickú neschopnosť šéfa zdravotníctva?Natláča sa aj otázka .Není to zámer záškonej činnosti aby nakazili týmto spôsobom čo najviac ľudí aby mohli pretlačiť vakcínu ?“ uvádza sa v príspevku.

Pre AFP Fakty Slovensko potvrdila hovorkyňa Fakultnej nemocnici v Nitre, že účelové prevozy pacientov do a z ich nemocnice sú nepravdivé a označila ich za HOAX.

Nitrianska nemocnica je ale naozaj na hrane možností a pravdepodobne nebudú stačiť regionálne kapacity, povedal pre denník SME riaditeľ nemocnice.