Dlhodobé nežiadúce účinky vakcíny sú vraj žiadne. Zároveň však nevieme, aké budú, lebo nevieme pretočiť čas - MAGAZÍN 1
Slovensko

Dlhodobé nežiadúce účinky vakcíny sú vraj žiadne. Zároveň však nevieme, aké budú, lebo nevieme pretočiť čas

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V diskusnej relácii televízie Markíza Na Telo sa stretli lekári, ktorí odpovedali ja na otázky od divákov. Väčšinou hovorili o očkovaní a s ním spojené otázky.

Divák sa opýtal lekárov, aké sú dlhodobé nežiadúce účinky vakcín proti koronavírusu. Lekár Peter Sabaka odpovedal razantne, že dlhodobé nežiadúce účinky sú žiadne. Moderátor mu ale pripomenul, že ľudia sa neustále pýtajú, ako môžu vedieť čo urobia vakcíny po rokoch, keď ich ešte celé roky skúšať nemohli.

Lekárka Baťová odpovedala, že tí, ktorí boli v klinickej štúdii budú pozorovaní ešte dva roky. Dodala však, že nevieme pretočiť čas a preto nevieme, aké budú výsledky o dva roky. Sabaka dodal, že pri žiadnych vakcínach ešte neboli pozorované dlhodobé nežiadúce účinky a tieto vakcíny nie sú odlišné natoľko, aby sme ich práve pri týchto mali mať. “Jednoducho neexistuje žiadny mechanizmus, ktorý by mal viesť k nejakým dlhodobým nežiadúcim účinkom.” povedal.