Zo sveta

Diváci Francúzskej TV Arabica: „Prajeme si, aby Paríž zhorel celý! Toto je krásny pohľad! Toto je len začiatok!“

Včerajšia tragédia horiacej katedrály a symbolu katolíkov pre celý svet Notre – Dame zasiahla srdcia mnoho ľudí.

Keď však s touto správou prišla francúzska verejnoprávna televízia 24 Arabica France rozpútala sa v diskusiách od Arabských a moslimských diskutérov obrovská oslava tejto tragédie.

„Celá Afrika sa teší na túto dobrú správu! Pokračuj v pálení do kosti!“

„Ach nie! Je to úžasný! Je to krásny! Panebože je to ten najkrásnejší oheň na celom svete!“

„Plamene Lýbie spália kadetrálu a toto je len začiatok!“

„Nepokoje a krv vo vašej zemi“

A toto je len malá vzorka toho, čo sme vytiahli z diskusii, kde sú tisíce oslavných komentárov na túto tragédiu z moslimských radov.

4 Replies to “Diváci Francúzskej TV Arabica: „Prajeme si, aby Paríž zhorel celý! Toto je krásny pohľad! Toto je len začiatok!“

  1. Ak je to pravda, tak by bolo naozaj načase s tým niečo robiť. Minimálne s tými, kto tie komentáre zverejnil. Lebo nemôžme všetkých hádzať do jedného vreca.

    1. Házejte je do dvou nebo více vrecek, ale všichni jsou stejní – ti co nezapalují se aspoň radují ve své nenávisti. Odložte růžové brýle, islám je jen jeden!

    2. Miňo, je to smutné, ale viac a viac mi pripadá, že si Francúzi, a čorkoro zjavne aj Nemci budú prežívať, čo Rusi s Čečenskom. Somári mali trochu načúvať k ich skúsenostiam. ( miesto toho vtedajšie západné média z hrdlorezov robili bojovníkov za slobodu jak z AlKaídy v sovietskom Afgane ) Dodnes tam riešia ešte následky toho chvílkového prekypenia extrémistickej časti islamskej populácie ( pravda, hranice a stav v 90-tich ešte v ích prípade dal možnosť prisťahovať sa tam aj zopár tiscom cudzincov z celého stredného východu a robiť tam … no, vie sa čo robili — dnes tu máme tiež obdobu, ten náš zlyhávajúci Frontex a nekonanie voči ilegálnej migrácií a skupinkám na tomsa priživujúcich ( ano, bohužial aj podaktoré neziskovky ) ). Rusi to riešili svojsky … bohužiaľ, som si istý, že Francúzi s ničím lepším a účinnejším nepríjdu … aj keď je treba dúfať, že áno, lebo to bude mať ešte pol storočia následkov. Rovnak, treba brať v úvahu, že mnohé islamské krajiny majú svoje akoby náboženské úrady, ktoré výklad a odchýlenia z aspoň ako takého normálneho prístupu k náboženstvu tvrdo strážia. Nad tým by sa naši západný kolegovia mali tiež zamyslieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *