Slovensko

Dievčatko ostalo samé bez spolužiakov stáť pred školou. Riaditeľ ju nepustil dnu, rodičia nemali mať testy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa od pondelka otvorili niektoré školy. Podmienkou, aby dieťa mohlo chodiť do školy však je, aby rodičia dieťaťa mali negatívne testy na koronavírus.

Na sociálnej sieti sa objavilo veľmi smutné video malého slovenského dievčatka, ktoré podľa všetkého ostalo stať pred školou, pretože ju riaditeľ nepustil dnu. Dôvod ma byť ten, že rodičia nemali testy.

„Hanba rodičovi, hanba riaditeľovi. Chudák dievčatko vystresovane. Sa nehanbite dospelí takto sa správať pred dieťaťom, čo už aj tak je mimo, že bolo tak dlho doma bez kolektívu??“ napísala v diskusii jedna z matiek.

„Dievčatko poznám, je veľmi zlaté a to, že ju otčim vystavil takejto situácii, by malo mať právne následky, ale voči nemu. Nerešpektoval nariadenia a tým ohrozil aj moje dieťa. Riaditeľ si robil svoju prácu a chránil jak zamestnancov, tak aj žiakov.“ píše Elena, ktorá údajne dievčatko pozná.

V diskusii pod videom sa rozdelili ľudia na dva tábory. Jeden tábor je proti opatreniam a nevidí zmysel v dva či tri dni starom teste, ktoré nemusia byť úplne presné, ale človek si myslí, že je zdravý a pustí už možno nakazené dieťa do školy. Druhý tábor zase tvrdí, že zákony zástupca dieťaťa dobre vedel, aká situácia nastane a len naschvál vyvolal konflikt.