Zo sveta

Dievča (16) na instagrame vytvorilo anketu, či má žiť alebo umrieť. Spáchala samovraždu

Polícia vyšetruje prípad úmrtia mladého dievčaťa, ktoré si vzalo život na základe výsledku ankety zverejnenej na sociálnej sieti Instagram.

Nemenované 16-ročné dievča z Malajzie spáchalo samovraždu po tom, ako nechalo svojich odoberateľov na Instagrame hlasovať, či si má zvoliť „život“ alebo „smrť“. 69% respondentov hlasovalo práve za smrť.

Ako informuje britský denník The Guardian, prípadom sa už zaoberá miestna polícia, a právny zástupca rodiny zosnulej navrhuje obviniť tých, ktorí hlasovali za „smrť“, zo zločinu napomáhania k samovražde.

Z prípadu však vyplýva hneď niekoľko otázok: Bolo by dievča stále nažive, ak by väčšina užívateľov Instagramu hlasovala za „život“? Boli to práve ich hlasy, ktoré ju donútili spáchať samovraždu?

Malajský minister mládeže a športu Syed Saddiq Syed Abdul Rahman sa nazdáva, že tragédia je dôkazom potrebnosti diskusie o duševnom zdraví na celonárodnej úrovni.„Úprimne som znepokojený zo stavu mentálneho zdravia mládeže. Ide o celonárodný problém, ku ktorému musíme zaujať seriózny postoj,“ povedal.

Zdroj: Info.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *