Dievča (16) na instagrame vytvorilo anketu, či má žiť alebo umrieť. Spáchala samovraždu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dievča (16) na instagrame vytvorilo anketu, či má žiť alebo umrieť. Spáchala samovraždu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia vyšetruje prípad úmrtia mladého dievčaťa, ktoré si vzalo život na základe výsledku ankety zverejnenej na sociálnej sieti Instagram.

Nemenované 16-ročné dievča z Malajzie spáchalo samovraždu po tom, ako nechalo svojich odoberateľov na Instagrame hlasovať, či si má zvoliť „život“ alebo „smrť“. 69% respondentov hlasovalo práve za smrť.

Ako informuje britský denník The Guardian, prípadom sa už zaoberá miestna polícia, a právny zástupca rodiny zosnulej navrhuje obviniť tých, ktorí hlasovali za „smrť“, zo zločinu napomáhania k samovražde.

Z prípadu však vyplýva hneď niekoľko otázok: Bolo by dievča stále nažive, ak by väčšina užívateľov Instagramu hlasovala za „život“? Boli to práve ich hlasy, ktoré ju donútili spáchať samovraždu?

Malajský minister mládeže a športu Syed Saddiq Syed Abdul Rahman sa nazdáva, že tragédia je dôkazom potrebnosti diskusie o duševnom zdraví na celonárodnej úrovni.„Úprimne som znepokojený zo stavu mentálneho zdravia mládeže. Ide o celonárodný problém, ku ktorému musíme zaujať seriózny postoj,“ povedal.

Zdroj: Info.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *