Deti vo švédskych škôlkach už nedostanú mäso! Majú tak zachrániť planétu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Deti vo švédskych škôlkach už nedostanú mäso! Majú tak zachrániť planétu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Progresívna škôlka vo Švédsku zriadila vegetariánsku stravu pre všetkých svojich žiakov v rámci pokusu o pomoc v boji proti klimatickým zmenám.

Túto radikálnu politiku uplatnila Gitarrenská škôlka v Umeå a predstavuje prvý pokus o to, aby obecné školy vyradili z menu pre deti mäso. Všetky pokrmy servírované predškolákom budú plne bezmäsité a deti nebudú mať na výber, či sa chcú tohto programu zúčastniť alebo nie, hlási švédsky vysielač SVT.

Od začiatku tohto programu, ktorý začal pred asi dvoma týždňami, už raňajky, obed a olovrant budú čisto vegetariánske a tí, ktorí by si radi mäso objednali, tú možnosť mať nebudú. Žiadne výnimky sa robiť nebudú.

Učitelia tvrdia, že škôlka sa od rodičov aj detí dočkala len kladných ohlasov.

Učiteľ v škôlke Gitarren Markus Sandström hovorí: “Mali sme len pozitívne reakcie a mnohí sú za to vďační.”

“Verím a dúfam, že to zostane natrvalo. Takže taká je idea, ale cítil by som to ako trochu drastické, keby sme to museli opustiť. Musíme všetko najskôr dôkladne premyslieť, “dodal Sandström.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *