Slovensko

Deti v Trenčíne mali športovať na ihrisku. Volali na nich policajtov, až kým ich nevyhodili, tvrdí Miloš

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko je jedna z najhorších krajín v počte mŕtvych či nakazených na milión obyvateľov a nariadenia vlády krivku vôbec nezmierňujú. Opatrenia sa pritvrdzujú a ľudia už nemôžu ísť ani do prírody mimo okres. Zatvorené sú aj detské ihriská, aby sa nákaza nešírila medzi deťmi. Tie sa však celé dni nudia a byť doma ich nebaví.

Deti preto chodia von a vidieť ich môžeme aj v skupinkách. Niektorú idú aj na ihriská, aj keď by nemali. A to vadilo jednému človeku z Trenčína, ktorý údajne volal opakovane policajnú hliadku na deti. Túto informáciu priniesol Miloš z Trenčína, ktorý to celé sledoval.

„Všetci ľudia a nielen v Trenčíne na Soblahovskej ulici zamyslite sa už nad sebou…do akej doby smerujeme? …ako vám v tých hlavách prepína z tejto situácie dokazuje fakt zo včera……aby niekto zavolal políciu na deti, ktoré športujú na ihrisku určenom na šport a venujú sa konečne niečomu inému ako mobilom, počítačom a herným konzolam a robia to čo im už tak chýba a baví ich to……lebo im vadí čo…trieskajúca lopta o zem, krik detí?…je to smutné a úbohé zo strany tých, ktorí majú túto schopnosť udávať a volať na športujúce deti políciu…“ píše nahnevaný Miloš.

Zároveň však chváli policajtov, ktorí podľa neho nechali deti ďalej športovať. Neskôr však museli údajne zase prísť a deti požiadať, aby odišli. „Musím pochváliť hliadku polície, ktorá po kontrole nechala deti ďalej športovať, ale…museli sa vrátiť, lebo dotyčná osoba volala opäť a žiadala aby tie deti odtiaľ boli vyhodené, že tam nemajú čo robiť…tak hliadka prišla, slušne vysvetlila a deti požiadali aby odišli…“