Deti v Škótsku budú môcť už po šiestich mesiacoch legálne "zmeniť svoje pohlavie" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Deti v Škótsku budú môcť už po šiestich mesiacoch legálne “zmeniť svoje pohlavie”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Škótska národná strana (SNP) predstavila rad návrhov, ktoré by šestnásťročným deťom umožnili legálne zmeniť pohlavie po uplynutí iba šiestich mesiacov.

Škótska ministerka Shirley-Anne Somervilleová, zverejnila návrhy právnych predpisov, ktoré umožnia každému v Škótsku, vrátane šestnásťročných detí, legálne zmeniť svoje pohlavie do šiestich mesiacov od podania žiadosti.

Podľa zákona o uznávaní pohlavia musia žiadatelia preukázať, že žijú pod novou identitou po dobu najmenej troch mesiacov, potom po trojmesačnej “reflexii” bude táto zmena schválená vládou, píše denník The Telegraph.

“Navrhujeme tieto reformy, pretože súčasný systém vnímajú mnohí, ktorí sa chcú uchádzať o zmenu pohlavia, ako traumatizujúci a ponižujúci,” uviedla Sommervilleová.

Manažér škótskej Trans Alliance, James Morton, uviedol: “Súčasný proces na zmenu pohlavia na rodnom liste transgender osoby je ponižujúci a je urážlivou a drahou byrokratickú nočnou morou, ktorá od nich vyžaduje, aby predkladali psychiatrické dôkazy anonymným osobám tribunálneho panelu roky potom, čo sa premenili. “

Návrh zákona bude obsahovať niektoré ustanovenia, ktoré trans-ženám bránia v prístupe na určité pracovné miesta, vrátane poradcov pre znásilnenia, náboženských stanovíšť a armády, ak by takáto osoba podkopávala “účinnosť boja”.

Škótska národná strana sa pravidelne chváli tým, ako progresívne je v oblasti transgender a ďalších záležitostiach LGBT.

Táto ľavicová liberálna strana vypracovala nový školský vzdelávací program, ktorý deťom na prvom stupni základnej školy vštepuje, že ich pohlavie je také, aké si vyberú “.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *