Deti v osade chceli rozkopať auto, ktoré odnášalo utýraných psov. Ostatní boli sfetovaní (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Deti v osade chceli rozkopať auto, ktoré odnášalo utýraných psov. Ostatní boli sfetovaní (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ochranári spolu so štábom televízie Markíza navštívili osadu v Sečovciach, kde sa osadníci zabávajú brutálnym týraním psov. Len minulý rok tam zachránili až 60 zúbožených psov. Telá mŕtvych psov tam nájdete na každom kroku.

Medzi zvieratami sa šíri svrab aj pre nulovú starostlivosť osadníkov. Psov vidieť všade zúbožených s krvavými ranami a nevládnych. Okrem toho sú všade aj psie šteniatka, ktoré majú osadníci, ako živé hračky a niektoré z nich majú zlomené nohy.

Reportérka Kovešová našla v osade aj niekoľko uhynutých šteniat, ktoré sú len tak pohodené na smetisku. Pohľad na ne každému súdnemu človeku tlačí slzy do očí.

Okrem týraných psov si všimli v osade aj deti, ktoré fetujú a sú agresívne. Redaktorke sa vyhrážali, aby šli preč inak im rozlámu techniku.