Deti v dánskej škole sa učia moslimskú modlitbu a kričia "Alláhu akbar!" (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Deti v dánskej škole sa učia moslimskú modlitbu a kričia “Alláhu akbar!” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na kontroverznom videu sú zachytení žiaci tretej triedy, ako odriekavajú moslimskú modlitbu a na popud učiteľky kričia Alláhu Akbar. Riaditeľ školy učiteľku obhajuje.

Na videu si skupina žiakov, ktorí majú podľa všetkého prevažne dánsky pôvod, nacvičuje moslimskú modlitbu. Tú vedie žiak pôvodom zo Sudánu, ktorý im najprv ukazuje, ako má taká modlitba správne vyzerať. Potom učiteľka prednesie Alláhu Akbar, na čo ostatní žiaci pokľaknú a začnú sa modliť.

Samotné video nie je datované, ale podľa dánskej televízie TV2 sa udalosť odohrala v novembri roku 2018. Údajne sa jednalo o školu Thyregod ležiacu v meste Vejle na juhu Jutského polostrova. Ako sa ukázalo, video zaobstarala matka sudánskeho chlapca, ktorý modlitbu viedol.

“Bolo jej explicitne povedané, že to nemôže robiť. Pokiaľ si chcela urobiť snímky, tak len pre osobné potreby svojho syna, “uviedol riaditeľ školy Gert Hougaard v rozhovore pre TV2.

Podľa neho bola táto modlitba súčasťou aktivít v rámci tematického týždňa “Poznaj svoj život”, počas ktorého sa deti učili o rôznych životných štýloch.

Video však na internete vzbudilo vlnu pobúrenia. Následne mnoho internetových užívateľov vyzvalo učiteľku na to, aby dala v škole výpoveď. Iní žiadali, aby bola škola zatvorená. Niektorí používatelia tvrdia, že sa jedná o “koránsku školu”, kde sa indoktrinujú dánske deti.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *