Deportácia sa nekoná. Djokovič vyhral súdny spor o zotrvaní v Austrálii - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Deportácia sa nekoná. Djokovič vyhral súdny spor o zotrvaní v Austrálii

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič zostane v Melbourne najmenej do pondelka po tom, čo na poslednú chvíľu podal na Federálnom obvodnom súde návrh na zastavenie deportácie federálnej vlády pred zahájením Australian Open.

Právnici srbskej hviezdy sa vo štvrtok dostavili na online vypočutie po tom, čo mu bolo po prílete do Austrálie zrušené vízum a bol poslaný do imigračnej väzby v hoteli Park v Carltone.

Advokát Christopher Tran, ktorý zastupoval ministra pre prisťahovalectvo Alexa Hawkeho, uviedol, že vláda nie je proti súdnemu príkazu na okamžitú deportáciu. Sudca Anthony Kelly odročil prejednávanie prípadu na pondelok od 10 hodín dopoludnia – týždeň pred začatím Australian Open.

Sudca Kelly uviedol, že je „silne naklonený“ rýchlemu prerokovaniu prípadu a je otvorený tomu, aby Djokovič v prípade potreby vypovedal v rámci online vypočutí.

„Práve som ukončil telefónny rozhovor s Novakom Djokovičom. Povedal som nášmu Novakovi, že za ním stojí celé Srbsko, že všetky naše úrady podnikajú opatrenia, aby ponižovanie najlepšieho svetového tenistu skončilo čo najskôr. Srbsko chce bojovať za Novaka Djokoviča, za spravodlivosť a spravodlivosť v súlade so všetkými článkami medzinárodného práva,“ napísal Vučić na Instagrame a dodal, že „Novak je sila,“ a tiež zverejnil fotku športovcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *