Dánsky profesor histórie vyzýva k vybudovaniu múru okolo Európy, ktorý by zastavil prisťahovalectvo - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dánsky profesor histórie vyzýva k vybudovaniu múru okolo Európy, ktorý by zastavil prisťahovalectvo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dánsky profesor histórie Uffe Østergaard navrhol vybudovať okolo Európy stenu, ktorá by zastavila prisťahovalectva a dodal, že integrácia zlyhala.

“Po druhej svetovej vojne sa pevne verilo, že model štíhleho sociálneho štátu je tak silný a atraktívny, že dokáže integrovať všetkých cudzincov,” uviedol Uffe Østergaard vo svojom stanovisku pre denník Politiken.

Østergaard sa priznal, že tiež zdieľal tento názor, ale neskôr o ňom lepšie premýšľal a odklonil sa od multikulturalizmu.

Podľa neho teraz nastal čas, aby EÚ vybudovala hraničný múr s “drôtenými plotmi v štyroch pruhoch, so svetlometmi a strážnymi vežami” ako nevyhnutný prostriedok na ochranu európskych hraníc. Østergaard verí, že v opačnom prípade dôjde k bezprostrednému rozdeleniu východnej, západnej a južnej Európy s protichodnými názormi ohľadom riadenia prisťahovalectva, najmä na pôde sociálneho zabezpečenia.

“Ochrana hraníc je nevyhnutná, inak sa obyvateľstvo vzoprie proti vláde,” napísal.

Profesor Østergaard argumentoval, že je čas, aby politici priznali, že integrácia zlyhala.

“Ghetta sú dobrým príkladom paralelných spoločností, ktoré vznikajú. Integrácia nezlyhala u všetkých, ale u relatívne veľa ľudí, “napísal.

Uffe Østergaard by tiež rád videl asimiláciu imigrantov namiesto integrácie a verí, že všetci obyvatelia by mali prijať “luteránske cnosti” prevládajúce v dánskej spoločnosti.

74-ročný Uffe Østergaard je dánsky historik špecializujúci sa na históriu európskej identity. Je profesorom európskej civilizácie a integrácie na Aarhuského univerzite a profesorom európskej a dánskej histórie na Kodanskej obchodnej škole. Slúžil tiež ako vedúci oddelenia štúdia holokaustu a genocídy na Dánskom inštitúte pre medzinárodné štúdiá.

Jeho primárnym záujmom je európska identita od 16. storočia. Týka sa najmä multikultúrnych a multietnických štátov, ako sú Rakúsko-Uhorsko a Osmanská ríša a ich nástupnícke štáty.

Vzrastajúca imigrácia do Európy z iných kontinentov začala v polovici 20. storočia a vyvrcholila migračné krízou v roku 2015. Medzi rokmi 2008 a 2017 dostalo 28 krajín EÚ viac ako 5 miliónov žiadostí o azyl, väčšinou z moslimských krajín zo Stredného východu a Afriky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *