Zo sveta

Dánsky minister bude žiadať migrantov, aby sa vrátili domov. Málo ich pracuje

Dánsky minister imigrácie Mattias Tesfaye skritizoval politiku integrácie migrantov vo svojej krajine. Stalo sa tak potom, čo sa oboznámil so správou na danú tému. Politik vyzval k spomaleniu prijímania utečencov z problematických krajín a avizoval ďalšie integračné opatrenia.

V spomínanej správe sa napríklad uvádza, že iba 17 percent sýrskych žien má prácu, a to po piatich rokoch bývania v Dánsku (zo sýrskych mužov pritom pracuje menej ako polovica). Rovnaká tendencia je pozorovateľná aj u žien z ďalších krajín Blízkeho východu.

„Bohužiaľ sa nemáme čomu diviť. Keď presadzujeme rovnakú integračnú politiku, dostávame rovnaké výsledky, „povedal Tesfaye pre denník Kristeligt Dagblad.

„Vieme, že imigrácia z Blízkeho východu znamená integračné starosti. Vieme tiež, že prisťahovalci z východu – Thajska, Filipín a Číny – sa integrujú do dánskej spoločnosti lepšie“ komentoval.

Aby dánska sociálnodemokratická vláda zmenila túto tendenciu, plánuje prijať rad opatrení, vrátane zrušenia dávok sociálneho zabezpečenia pre nových utečencov. Tí si budú musieť hľadať prácu, a ak by sa im to nepodarilo, budú venovať 37 hodín týždenne integračnému programu, ktorý má byť prvým krokom k zvýšeniu ich aktivity.

„Nejde o zmenu niektorých bodov imigračnej politiky, ide o zmenu požiadaviek pre nováčikov, ktorí začnú svoj život v Dánsku,“ povedal Tesfaye a poznamenal: „Novinkou je, že budeme tiež žiadať utečencov, aby sa vrátili domov, keď je tam mier. Dúfam, že Sýrčania budú prvou skupinou, pre ktorú dočasný pobyt bude dočasným v skutočnosti. „

Politik si myslí, že imigračná politika má vychádzať z toho, že niektoré skupiny imigrantov sa prispôsobia v dánskej spoločnosti, zatiaľ čo iné to nemôžu urobiť ani po niekoľkých generáciách. Preto dospel k záveru, že je dôležité obmedziť príliv imigrantov z krajín, kde sú problémy s integráciou najväčší.

Údaje dánskych úradov, konkrétne Danmarks Statistik, svedčia o tom, že imigranti a ich potomkovia tvoria takmer 14 percent z celkovej populácie Dánska. Tá súčasne dosahuje 5,8 miliónov ľudí.

Sám Tesfaye tiež pochádza z imigrantského prostredia – jeho otec pricestoval do Dánska z Etiópie. Bývalý murár sa stal ministrom sociálnej demokratickej vlády v júni 2019, predtým zastupoval ďalšie ľavicové strany, vrátane teraz neexistujúce komunistickej strany DKP / ML a Jednotné kandidátky – (Enhedslisten – De Rød-Grønne).

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *