Dánsko zavádza prísne kontroly na hraniciach! Švédsko už pre nich nie je bezpečná krajina - MAGAZÍN 1
Slovensko

Dánsko zavádza prísne kontroly na hraniciach! Švédsko už pre nich nie je bezpečná krajina

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dánska vláda potvrdila, že počnúc 12. novembrom zavedie hraničné kontroly pre cesty smerom zo Švédska, aby zaistila bezpečnosť krajiny. Oznámenie prichádza po niekoľkých bombových útokoch a prestrelkách v Kodani, z ktorých boli obvinení členovia gangov zo Švédska. Kodaň leží veľmi blízko nebezpečnému Švédskemu mestu Malmo.

Dánska premiérka Mette Frederiksen vo štvrtok uviedla, že kontroly boli zavedené v dôsledku 13 bombových útokov, ktoré sa odohrali v Kodani od februára, a kvôli júnovým násilným prestrelkám na kodanskom predmestí, ktoré sú pripisované konkurenčným gangom zo Švédska.

“Nie je to niečo, čo by len tak zmizlo, a tak musíme podniknúť drastické kroky,” povedala Frederiksen. Nick Hekkerup, dánsky minister spravodlivosti, uviedol, že hraničné kontroly sú “absolútne kritické” pre zastavenie organizovaného zločinu šíriaceho sa zo Švédska.

Počas tlačovej konferencie Hekkerup povedal: “Vo Švédsku sme v posledných rokoch videli znepokojujúci vývoj s veľkým počtom výbuchov a závažných zločinov. Tento vývoj sa nesmie rozšíriť do Dánska. Zaistíme bezpečnosť Dánov! “.

Aj toto sú dopady otvorenej liberálnej politiky, ktorú chcú na Slovensku priniesť nové progresívne politické strany. Doniesť do krajiny migrantov, ktorí odmietajú pracovať, obchodujú s drogami či bielym mäsom a v krajinách narastá kriminalita a násilie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *