Dánska politička: "Keď bude Švédsko arabskou krajinou, tak ukončíme vzťahy" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dánska politička: “Keď bude Švédsko arabskou krajinou, tak ukončíme vzťahy”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dánska poslankyňa Mária Krarupová z Dánskej ľudovej strany (DPP) hovorí o svojom pohľade na Švédsko v rozhovore pre švédsky spravodajský web Fokus.

“Keď Švédsko zlyhá a prestane byť švédske, bude to mať dopad aj na nás ostatných,” hovorí poslankyňa.

Švédsku migračnú politiku opisuje ako “laxnú a slabú”. Švédsko “podľa nej nechápe, aká je nebezpečná masová migrácia”, a politička vidí v susednej krajine odstrašujúci príklad.

“Keď Švédsko zlyhá a prestane byť švédske, ovplyvní nás to tiež a nemôžeme udržať pasovú úniu medzi našimi krajinami,” hovorí pre Fokus.

“So Švédmi máme veľa spoločného a sme si blízki, ale keď sa de facto stanú arabským “Stredným východom”, už nebudeme mať toľko spoločného,” pokračuje Mária Krarupová, dánska poslankyňa.

Fokus tiež píše, že Krarupová a Dánska ľudová strana nechcú, aby sa migranti naučili dánčinu alebo dostali prácu, namiesto toho by mali byť poslaní čo najskôr domov.

“Ak vám bude udelený azyl, dostanete povolenie na dočasný pobyt, potom budete bývať v Dánsku, kým nebudete poslaní domov. A vy by ste mali byť pripravení, byť kedykoľvek poslaní domov, “hovorí poslankyňa.

V závere rozhovoru uviedla, ako boli šokovaní jej kolegovia, keď navštívili Malmö a videli tam getá a kriminalitu na vlastné oči.

Zdá sa, že nikto nemá strach z toho, že Švédsko má v krajine približne jeden milión moslimov, z ktorých mnohí prenikli do politických strán, aby presadzovali svoje vlastné záujmy. Otázkou je, kedy moslimovia vo Švédsku vytvoria vlastnú stranu.

V Belgicku bola islamská strana v posledných rokoch veľmi úspešná so svojimi politickými cieľmi, akými sú, aby sa krajina stala “100% islamským štátom” a zavedením práva šaría. Hovorí sa, že Belgicko bude mať moslimskú väčšinu už za 12 rokov.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *