Dánska ministerka migrantom: "Už nepotrebujete našu ochranu, môžte sa vrátiť domov" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Dánska ministerka migrantom: “Už nepotrebujete našu ochranu, môžte sa vrátiť domov”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rovnako ako všetky západoeurópske krajiny, ktoré prijali veľké množstvo moslimských migrantov zo Stredného východu a severnej Afriky, malo aj Dánsko problém s nárastom počtu migrantov v getách a riešilo zložitý problém, ako týmto ľuďom zabezpečiť prácu.

Dánska ministerka pre migráciu Inger STØJBERG nedávno povedala: “Ak už nepotrebujete našu ochranu a váš život a zdravie už nie sú ohrozené vo vašej domovskej krajine, konkrétne v Somálsku, musíte sa samozrejme vrátiť domov a znovu vybudovať krajinu, z ktorej ste prišli”.

V roku 2017 začala dánska imigračná služba vykonávať komplexné kontroly povolení na pobyt utečencov a do dnešného dňa zrušila pobyt takmer tisícke somálskych migrantov.

Dánsky parlament tiež schválil, že sa zločinní migranti pred tým, než budú deportovaní, presťahujú na neobývaný ostrov. Cieľom tejto politiky je obmedziť šírenie radikálnej islamskej ideológie v dánskych väzniciach. Zo všetkých krajín západnej Európy má tak Dánske kráľovstvo jeden z najprepracovanejších protimigračních systémov.