Komentáre Slovensko

Danko chodí do Ruska a Moskva kritizuje ĽSNS. Kotleba si ale pri prvej návšteve nájde s Rusmi spoločnú reč rýchlo

Dnes sa objavila správa, že ministerstvo zahraničných vecí odsudzuje stranu Mariana Kotlebu za ich extrémistické myšlienky.

Ruskému ministerstvu zahraničia sa nepáči, že Kotlebova ĽSNS používa protirómsku rétoriku a uznávajú Tisa

Je to práve ministerstvo, ktoré riadi Dankov kamarát Sergej Viktorovič Lavrov, s ktorým sa už aj niekoľkokrát stretol. Toto ministerstvo, práve teraz, pred voľbami do Európskeho parlamentu tvrdí, že mu vadia Kotlebove myšlienky, protirómske myslenie a to, že uznávajú Jozefa Tisa, ako prvého prezidenta Slovenskej republiky. Hmm, veď aj Rusi uznávajú svoje historické osobnosti. A?

Celá táto správa, ktorá prišla z Moskvy mi skôr príde, ako dopredu dohodnuté taktizovanie medzi Dankom a ruským ministrom zahraničných vecí. Kto vie, čo im tam Danko natáral a Rusi, tí potrebujú mať v Európe vplyvy a tak im nevadí, že Danka majú ľudia na Slovensku za cirkusanta. Pre nich je to predseda Národnej rady, ktorý bude Putina vychvaľovať do nebies a dúfať, že tým získa politické body.

Pozrime sa na to ale inak. Čo keby bol Marian Kotleba vo vláde a navštevoval by Rusko? Danko tvrdí, že by ho tam neprijali. Ja si skôr myslím, že Kotleba by si vedel nájsť s Rusmi spoločnú reč a to, čo Danko tvrdí, by Rusom vysvetlil Kotleba pri prvej návšteve. A myslím si aj, že Kotlebu by mali za spoľahlivejšieho partnera. Stačí sa pozrieť na fakty. To Danko podporil americkú ekonomiku nákupom stíhačiek a ostatnej vojenskej technicky za skoro dve miliardy. To Dankov minister Gajdoš sedí s predstaviteľmi NATO a riešia stratégiu zastrašovania Moskvy na hraniciach Ruska. Kotlebovi by stačili dve vety o Dankovi a získal by si Moskvu veľmi rýchlo.

Posledná vec, v ktorej sa Kotleba zachoval pozitívne naklonený na východ je, keď písal list bývalému Ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi, ktorý odmietol Európsku asociačnú dohodu a namiesto nej chcel posilniť obchodné vzťahy s Ruskom. Janukovyč musel utiecť do Ruska, kde mu pomoc poskytol sám Vladimir Putin. Ukrajina je pre Putina a Rusov nesmierne dôležitá a Kotleba sa v tejto otázke zachoval maximálne naklonený Putinovi.

Komentár MV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *