Danko chodí do Ruska a Moskva kritizuje ĽSNS. Kotleba si ale pri prvej návšteve nájde s Rusmi spoločnú reč rýchlo - MAGAZÍN 1
Komentáre Slovensko

Danko chodí do Ruska a Moskva kritizuje ĽSNS. Kotleba si ale pri prvej návšteve nájde s Rusmi spoločnú reč rýchlo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes sa objavila správa, že ministerstvo zahraničných vecí odsudzuje stranu Mariana Kotlebu za ich extrémistické myšlienky.

Ruskému ministerstvu zahraničia sa nepáči, že Kotlebova ĽSNS používa protirómsku rétoriku a uznávajú Tisa

Je to práve ministerstvo, ktoré riadi Dankov kamarát Sergej Viktorovič Lavrov, s ktorým sa už aj niekoľkokrát stretol. Toto ministerstvo, práve teraz, pred voľbami do Európskeho parlamentu tvrdí, že mu vadia Kotlebove myšlienky, protirómske myslenie a to, že uznávajú Jozefa Tisa, ako prvého prezidenta Slovenskej republiky. Hmm, veď aj Rusi uznávajú svoje historické osobnosti. A?

Celá táto správa, ktorá prišla z Moskvy mi skôr príde, ako dopredu dohodnuté taktizovanie medzi Dankom a ruským ministrom zahraničných vecí. Kto vie, čo im tam Danko natáral a Rusi, tí potrebujú mať v Európe vplyvy a tak im nevadí, že Danka majú ľudia na Slovensku za cirkusanta. Pre nich je to predseda Národnej rady, ktorý bude Putina vychvaľovať do nebies a dúfať, že tým získa politické body.

Pozrime sa na to ale inak. Čo keby bol Marian Kotleba vo vláde a navštevoval by Rusko? Danko tvrdí, že by ho tam neprijali. Ja si skôr myslím, že Kotleba by si vedel nájsť s Rusmi spoločnú reč a to, čo Danko tvrdí, by Rusom vysvetlil Kotleba pri prvej návšteve. A myslím si aj, že Kotlebu by mali za spoľahlivejšieho partnera. Stačí sa pozrieť na fakty. To Danko podporil americkú ekonomiku nákupom stíhačiek a ostatnej vojenskej technicky za skoro dve miliardy. To Dankov minister Gajdoš sedí s predstaviteľmi NATO a riešia stratégiu zastrašovania Moskvy na hraniciach Ruska. Kotlebovi by stačili dve vety o Dankovi a získal by si Moskvu veľmi rýchlo.

Posledná vec, v ktorej sa Kotleba zachoval pozitívne naklonený na východ je, keď písal list bývalému Ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi, ktorý odmietol Európsku asociačnú dohodu a namiesto nej chcel posilniť obchodné vzťahy s Ruskom. Janukovyč musel utiecť do Ruska, kde mu pomoc poskytol sám Vladimir Putin. Ukrajina je pre Putina a Rusov nesmierne dôležitá a Kotleba sa v tejto otázke zachoval maximálne naklonený Putinovi.

Komentár MV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *