Zo sveta

Ďalšie úmrtie: Dva týždne po prvej dávke umrela žena vo výbornej kondícii. Nedáva to zmysle, tvrdí jej brat

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Očkovanie proti covidu rozdelilo Česko na dva tábory. Jeden vakcínu berie ako ochranu zdravia alebo vstupenku do normálneho života, druhý ju odmieta. Dôveru v očkovanie nemajú ani ľudia, ktorí úmrtie svojho blízkeho spájajú práve s vakcínou.

Natália by v júli oslávila 48. narodeniny. Mala rada šport a bola vo výbornej kondícii. Pre očkovanie sa rozhodla, aby mohla bez obmedzení chodiť do bazéna a posilňovne. Dva týždne po prvej dávke zomrela.

„V predbežnej správe je uvedené zlyhanie srdca, respektíve ešte v kombinácii s nejakými zápalmi po celom tele, a to nikomu nedáva zmysel,“ povedal CNN Prima NEWS brat zosnulej ženy. Rodina teraz čaká na presné výsledky pitevnej správy. Na základe nich sa rozhodne, ako ďalej postupovať. „To by sa malo vedieť. Nie iba hovoriť o tom, ako všetci tvrdia, že vakcíny sú v poriadku, „dodal.

Hovorkyňa SÚKL v Česku ale upozornila, že každé jednotlivé hlásenia je jednoduchým podozrením na nežiaduce účinky. „Hlásenie je vždy starostlivo individuálne hodnotené,“ vysvetlila Klára Brunclíková.