Ďalšie peniaze v lufte. Pol miliardy eur na integráciu Rómov prinieslo 0% výsledok - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ďalšie peniaze v lufte. Pol miliardy eur na integráciu Rómov prinieslo 0% výsledok

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podpredseda vlády, bulharský minister obrany Krasimir Karakačanov uviedol, že miliarda Levov (približne pol miliardy eur) vyčlenená na integráciu rómskej populácie do spoločnosti nepriniesla žiadne výsledky. Informuje o tom portál SEGA.

“Bulharsko má niekoľko dokumentov, podľa ktorých by údajne malo vykonávať štátnu politiku. Je to Národná stratégia Bulharskej republiky pre integráciu Rómov v období 2012-2020 a Národný akčný plán na jej realizáciu v období 2015-2020. Ak si ich človek starostlivo prečíta, ich účelom nie je ani tak integrovať rómsku populáciu do väčšej časti obyvateľov krajiny a vštepiť im obvyklé zručnosti v oblasti vzdelávania, pracovných zručností atď., Ale hlavne urobiť bulharskú spoločnosť schopnú tolerovať to, čo v skutočnosti robia naši spoluobčania, ktorí sú rómskeho pôvodu, “vyhlásil Karakačanov.

Podľa slov politika bolo cieľom všetkých programov zameraných na integráciu len využitie získaných prostriedkov.
“Výsledky týchto programov sú zrejmé a to ukazuje, že v skutočnosti sa neurobilo nič zvláštne,” podotkol podpredseda vlády.

“K dnešnému dňu to, čo sme boli schopní zhromaždiť, je asi jedna miliarda Levu (asi pol miliardy eur – red.), Ale výsledok je nula Levov,” uzavrel Karakačanov.

Podľa údajov Národného štatistického inštitútu Bulharska, pri sčítaní ľudu v roku 2011, 6 611 513 ľudí deklarovalo svoju etnickú príslušnosť, z ktorých 320 761 sa označilo za Rómov. Podľa údajov z 31. decembra 2017 mala krajina 7 050 034 obyvateľov.

zdroj: sputnik.cz preklad: magazin1.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *