Slovensko

Ďalšie otázniky? Lučanského umiestnili do druhej najpreplnenejšej väznici a po prvom zranení mu nedovolili volať manželke, tvrdí Saková

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Opozičná poslankyňa Denisa Saková zo strany Hlas je aj členkov komisie, ktorá má vyšetriť smrť generála Milana Lučanského. Na tlačovej konferencii uviedla niekoľko otázok, ktoré ju prekvapili.

Saková hovorila o tom, že žiadali štatistiky o naplnenosti väzníc na Slovensku. Z týchto údajov malo vyjsť, že po väznici Košice – Šaca, vyšla práve prešovská väznice, v ktorej bol umiestnení generál Lučanský, ako druhá najpreplnenejšia.

Poslankyňa sa preto pýta, prečo bol umiestnení do tak preplnenej väznici alebo išlo o to, aby bol čo najďalej od domova a ďaleko od svojho obhajcu. Ministerka spravodlivosti jej na to mala odpovedať, že definitívne slovo v tejto veci mala sudkyňa.

Saková hovorila aj o tom, že žiadosť Lučanského zatelefonovať svojej manželke po jeho prvom zranení, bola bezdôvodne zamietnutá vyšetrovateľom.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme