Ďalšia veľká pomoc Ruska: V Srbsku pristálo 11 lietadiel plných pomoci proti koronavírusu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ďalšia veľká pomoc Ruska: V Srbsku pristálo 11 lietadiel plných pomoci proti koronavírusu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Všetkých jedenásť ruských vojenských lietadiel priletelo do Srbska, aby krajine pomohlo v boji s koronavírusom. Oznámila to tlačová služba Ministerstva obrany Ruskej federácie.

Uvádza sa, že lietadlá Il-76 dopravili do zeme zariadenia pre epidemiologickú diagnostiku a dezinfekčné opatrenia, a tiež vojenských odborníkov, vrátane vojenských lekárov a odborných virológov vojsk radiačnej, chemickej a biologickej ochrany.

Na ministerstve obrany tiež informovali o tom, že v sobotu 4. apríla sa bude v Belehrade konať porada za účasti zástupcov Ministerstva zdravotníctva a Ministerstva obrany Srbska, ktorá má určiť prioritné zariadenie pre prácu ruských odborníkov.

Podľa najnovších údajov srbského ministerstva zdravotníctva v Srbsku na koronavírus zomrelo 31 ľudí, a celkový počet chorých dosiahol 1171.

Ruská pomoc Srbsku pomôže zabrániť talianskemu scenáru

Podľa poslankyne mestského parlamentu Belehradu Draginji Vlkova ruská podpora v boji proti šíreniu koronavírusu Srbsku umožní zabrániť talianskemu a španielskemu scenáru.

“Pomoc Ruskej federácie je pre nás veľmi dôležitá. Aby sme sa vyhli talianskemu a španielskemu scenáru, prišla ruská podpora v pravý okamih. Veríme v kompetenciu ruských odborníkov a budeme pracovať v súlade s ich odporúčaniami,” povedala Vlková v rozhovore pre Sputnik. Tiež zdôraznila pomoc Číny, Zjednotených arabských emirátov a iných krajín.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *